Arka wywalczyła punkt w Niecieczy. Gdynianie nadal niepokonani w rundzie wiosennej!

Tomasz Bolt/Polskapresse
Piłkarze gdyńskiej Arki dopisali w sobotę do swojego dorobku kolejny punkt. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego zremisowali z Termalicą w Niecieczy 1:1.

- Nie patrzę na wyniki poprzednich spotkań. Każda passa zresztą kiedyś się kończy. Jedziemy do zespołu, który walczy o awans do Ekstraklasy i jest jednym z faworytów tej ligi. Wiem, że nie jesteśmy faworytem, ale jedziemy taki kawał drogi, aby powalczyć i wrócić z punktami - mówił przed sobotnim meczem trener Grzegorz Niciński.

Trzech punktów w Niecieczy co prawda wywalczyć się nie udało, ale jedno "oczko" też można uznać za cenny dorobek. Najważniejsze jest jednak to, że w rundzie wiosennej gdynianie nie zaznali jeszcze smaku porażki, a był to już ich piąty mecz na tym etapie rozgrywek.

Arka może cieszyć się z tego punktu tym bardziej, że więcej klarownych sytuacji strzeleckich w tym pojedynku stworzyli sobie gospodarze. Zdecydowanej większości z nich nie potrafili jednak udokumentować strzeleniem bramki. Żółto-niebiescy, przy odrobinie szczęścia, mogli nawet w tym spotkaniu wywalczyć komplet "oczek", ale równie dobrze mogli też zostać w niczym.

Obie bramki w sobotnim spotkaniu padły pod koniec pierwszej połowy. Najpierw w 41. minucie miejscowych kibiców uszczęśliwił Dawid Plizga, który wykorzystał błąd obrońców Arki i pokonał Jakuba Miszczuka. Prowadzeniem Termalica długo się jednak nie cieszyła. Już cztery minuty później, nieudaną próbę założenia pułapki ofsajdowej gospodarzy, wykorzystał Michał Marcjanik.

Warto dodać, że w tym spotkaniu bardzo dobrze prezentował się golkiper gdyńskiego teamu, Jakub Miszczuk, który kilka razy uchronił swój zespół przed utratą bramki.