Arka Gdynia zremisowała w sparingu z Pogonią Szczecin

Janusz Woźniak
Tomasz Bołt
Tego meczu sparingowego żółto-niebiescy nie mieli w planie, ale trener Paweł Sikora postanowił pozytywnie odpowiedzieć na dość niespodziewaną propozycję Pogoni Szczecin i zgodził się rozegrać sparing w Pobierowie (woj. zachodnio-pomorskie). Spotkanie Arki z ekstraklasową Pogonią zakończyło się remisem 2:2.

Trener Sikora nadal sprawdza testowanych w Gdyni zawodników i pięciu z nich zaprezentowało się we wczorajszym spotkaniu. Mecz zaczął się pechowo dla gdynian, bo już w 5 minucie Maksymilian Rogalski uzyskał prowadzenie dla Portowców. Arkowcy nie zamierzali jednak składać broni, ale w pierwszej połowie sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni nie wykorzystali Daisuke Shibusawa oraz Janusz Surdykowski.

Po zmianie stron na boisku pojawił się najnowszy z testowanych w Arce zawodników - kandydat na prawego obrońcę - Dawid Kubowicz. Gdynianie nie chcieli być gorsi od rywala z ekstraklasy i w 66 minucie Dariusz Formella doprowadził do wyrównania. Remis przetrwał tylko minutę, bo Pogoń odzyskała prowadzenie po skutecznym strzale Mouhamadou Traore. Do kolejnej zmiany wyniku doszło w 70 minucie. W polu karnym szczecinian sfaulowany został Łukasz Zwoliński, a rzut karny na wyrównującego gola dla Arki zamienił Marcus da Silva.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 2:2 (1:0)

Bramki: Rogalski (5), Traore (64) - Formella (63), Da Silva (70 - karny)

Pogoń: Janukiewicz, Tadrowski, Hernani, Noll, Pietruszka, Golla, Rogalski, Edi, Kolendowicz, Murayama (46' Kapelusz), Chałas (46' Traore)

Arka: Miszczuk - Ilków-Gołąb, Jarzębowski, Benevente, Dettlaff - Brzuzy, Pruchnik, Szwoch, Radzewicz - Shibusawa, Surdykowski

II połowa: Miszczuk - Kubowicz, Sobieraj, Brodziński, Tomasik - Grzelak, Rzuchowski, Kuklis, Formella - Da Silva, Zwoliński