Arka Gdynia wygrała w derbach z Chojniczanką Chojnice! [ZDJĘCIA]

pk
Tomasz Bolt/Polskapresse
Co za emocje, co za finisz! Arka Gdynia w ostatniej akcji spotkania zapewniła sobie zwycięstwo nad Chojniczanką! Podopieczni Pawła Sikory jeszcze dziesięć minut przed końcem prowadzili 2:0, ale beniaminek doprowadził do wyrównania, bo Michała Szromnika dwukrotnie do kapitulacji zmusił Paweł Iwanicki. Gospodarze nie dali jednak za wygraną i w 96. minucie zadali decydujący cios! Gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Juraszek.

Gdynianie rozkręcili się w drugiej połowie. Tuż po przerwie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Arkadiusza Aleksandra. Niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry podopieczni Pawła Sikory wykonali kolejny wielki krok w stronę zwycięstwa, podwyższając prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Aleksander.

Mimo to na Stadionie Miejskim doszło do horroru. Chojniczanka zdołała podnieść się w trudnej sytuacji. Wystarczyły trzy minuty, aby beniaminek doprowadził do wyrównania. Paweł Iwanicki dwukrotnie w krótkim odstępie czasu umieścił piłkę w siatce i był remis.

Gdy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów, Arka ruszyła do ataku właściwie całymi siłami. To przyniosło pożądany efekt, bo żółto-niebiescy zdołali wbić przeciwnikowi trzeciego gola. Dokonał tego w 6. minucie doliczonego czasu gry Kamil Juraszek.

Dzięki zwycięstwu gdynianie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli I ligi.