Arka Gdynia przegrała w sparingu z Bytovią

pk
Tomasz Bolt/Polskapresse
Arka Gdynia doznała czwartej porażki w meczu sparingowym. Drużyna Pawła Sikory uległa drugoligowej Bytovii 0:2, ale warto dodać, że w zespole żółto-niebieskich szansę gry otrzymało wielu młodych piłkarzy.

Drugoligowa Bytovia pokonała w meczu kontrolnym gdyńską Arkę 2:0. Trener Paweł Sikora potraktowało to starcie wyłącznie szkoleniowo i dał szansę gry młodym piłkarzom, którzy w przyszłości mogą wskoczyć do kadry pierwszego zespołu.

Na murawie pojawili się chociażby Jakub Bach, Maciej Koziara oraz Mateusz Skrzypczak z zespołu juniorów. Młodzież nie zdołała jednak zatrzymać zawodników Pawła Janasa. Już w 16 minucie goście objęli prowadzenie. Na bramkę strzelał Janusz Surdykowski,ale piłka odbiła się jeszcze Radosława Robakowskiego i wpadła do bramki. W drugiej części meczu Bytovia przypieczętowała triumf. W 73 minucie głową piłkę do siatki skierował Jakub Bojas, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym.

W sobotę Arka rozegra kolejny sparing. Gdynianie w Bydgoszczy zmierzą się z grającym w T-Mobile Ekstraklasie Zawiszą. To trzeci rywal żółto-niebieskich z najwyższej półki - wcześniej sprawdzili się w meczach z Jagiellonią Białystok (0:2) oraz Pogonią Szczecin (2:0).

Arka Gdynia - Bytovia 0:2 (0:1)

Bramki: Robakowski (sam. 16), Bojas (65)

Arka: Miszczuk - Sulewski, R.Robakowski, Juraszek, Stolc - Rzuchowski (46 Szwoch), Nalepa (65 Bach) - Glauber (46 Wojowski), Skrzypczak (46 Koziara), Jankowski - Wardziński (46 Szubert).

Bytovia (I połowa): Oszmaniec - Wilczyński, Wróbel, Mazurkiewicz, Szewczyk - Cesarek, Pietroń, Kryszak, Kaźmierowicz, Michalski - Surdykowski.

Bytovia (II połowa): Laskowski - Wróblewski, Niedzielski, Kowalski, Karwat - Marczak (80 Chojnacki), Pięta, Kajca, Hirsz, Mucha - Wojas.