Ambermart 2016. Międzynarodowe Targi Bursztynu w Gdańsku [PROGRAM]

oprac. red.
Karolina Misztal / Archiwum
Ponad 180 producentów i projektantów biżuterii z bursztynu bałtyckiego z Polski, Litwy, Łotwy, Niemiec i Włoch zapowiedziało swój udział w tegorocznych targach Ambermart, które potrwają od 25 do 27 sierpnia w hali AmberExpo w Gdańsku.

Na stanowiskach targowych będziemy mogli zobaczyć m.in. biżuterię z bursztynu, biżuterię srebrną i złotą z kamieniami jubilerskimi, biżuterię artystyczną i awangardową, perły, półfabrykaty z bursztynu, lampy witrażowe, sztukę użytkową i przedmioty dekoracyjne.

W programie będziemy mogli podziwiać także biżuterię autorską prezentowaną przez artystów plastyków. Zobaczymy również wystawę autorską Barbary Gronuś-Dutko „Drzewa Bursztynowe„, a w Laboratorium Bursztynu przypatrzymy się identyfikacji bursztynu prowadzonej przez rzeczoznawców Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników oraz Politechniki Gdańskiej. Dodatkową atrakcją w trakcie Targów Ambermart ma być również wystawa wzorców żywic kopalnych i ich imitacji z kolekcji Gabrieli Gierłowskiej. Chętne panie będę mogły zrobić sobie bursztynowe paznokcie – fantazyjne zdobienie paznokci bursztynem przez Stella Makeup.

Nieodłącznym elementem programu bursztynowych targów jest Święto ul. Mariackiej, czyli jednego z najpiękniejszych zakątków Trójmiasta, a może i Polski.

Zobacz też: 22. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich 'Amberif' w Gdańsku

Targi Ambermart 2016. Program

25 sierpnia (czwartek)

 • 12.00 - Ceremonia otwarcia targów Ambermart 2016.
 • 12.00 - 17.00 Warsztaty złotnicze z Mistrzami - Marcin Tymiński i Andrzej Kupniewski, stoisko A.624
 • 15.00 - Wernisaż wystawy fotografii Beaty Tyszkiewicz – lobby I piętro
 • 16.00 - Wernisaż wystawy „Drzewa Bursztynowe” – Barbara Gronuś Dutko stoisko A.131

26 sierpnia (piątek)

 • 10.30 - 18.00 - Warsztaty o Bursztynie "Gemmologiczne badania bursztynu, niektórych żywic naturalnych i ich imitacji" org. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników (wymagane wcześniejsze zgłoszenie), sala konferencyjna 3
 • 11.00 - 18.00 - Kurs Wiedzy o Bursztynie - org. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników (wymagane wcześniejsze zgłoszenie, tłumaczenie na jęz. angielski i chiński ), sala konferencyjna 1
 • 12.00 - 17.00 -Warsztaty złotnicze z Mistrzami - Marcin Tymiński i Andrzej Kupniewski, stoisko A.624
 • 13.00 - "Dobre praktyki w komunikacji w mediach społecznościowych w sektorze biżuteryjnym" – A.Błaszczak, Bliss from Paris
 • 15.00 - Ogłoszenie wyników Konkursu na najładniejszy komplet biżuterii z bursztynem, scena, hala A
 • 20.00 - Wernisaż - MSB, Gdańsk ul. Warzywnicza 1

27 sierpnia (sobota)

 • 12.00 – 16.00 - Warsztaty złotnicze z Mistrzami - Marcin Tymiński i Andrzej Kupniewski, stoisko A.624
 • 17.00 – 22.00 -„Na Mariackiej w siódmym niebie” Święto ulicy Mariackiej – na spotkanie ze sztuką i bursztynem zapraszają galerie bursztynnicze przy ul. Mariackiej w Gdańsku, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników i Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, ulica Mariacka, Gdańsk

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie