Amatorska Liga Siatkówki. Rodzice nie zwalniają tempa [zdjęcia]

Redakcja
Fot: materiały prasowa
Tym razem obyło się bez niespodzianek w Amatorskiej Lidze Siatkówki Rodziców. Większość meczów zakończyła się wynikami 3:0 lub 3:1. Nie oznacza to oczywiście, że było łatwo. Drużyny weszły już w pełny tryb treningowy, na boisku testując nowe role i ustawienia.

Mogłoby się wydawać, że w lidze amatorskiej, na dodatek ze średnią wieku 40+, nie ma specjalnych przygotowań do meczów, a rozgrywki przebiegają w atmosferze pikniku. Rodzice z gdańskich podstawówek udowadniają, że jak się za coś zabierać, to na poważnie. Drużyny trenują, oglądają relacje ze spotkań przeciwników, analizują ustawienia, by na swój mecz przyjść jak najlepiej przygotowanym. Nie traci na tym atmosfera, która jest bardzo przyjacielska, zarówno na boisku jak i na trybunach.

Drużyna Polanek (STO 1), podobnie jak w pierwszej kolejce, wyszła na boisko w pełni zmotywowana, by sięgnąć po wygraną. To kolejny zacięty mecz w wykonaniu tej drużyny i znów było blisko. Muszkieterowie (SP70) dali z siebie wszystko, by w tie-breaku nie odebrać sobie triumfu.

Niedźwiedzie (SP38) ryknęły groźnie przed meczem i zdaje skutecznie przestraszyły przeciwnika, bo pierwszy set grany na przewagi, rozstrzygnął się dopiero przy stanie 28:26 na korzyść Kościuszkowców (SP52). W kolejnych setach misiom zabrakło już siły w łapach, widać muszą jeszcze popracować nad kondycją albo strategią.

Fairy Tail (SP80) w spotkaniu z Rakietami II (Pozytywna SP) pokazały swoją przewagę na siatce. Ich bloki i asekuracje dały im dużą przewagę. Rakiety walczyły ile sił, ale udało im się urwać tylko jednego seta.

Kolejna kolejka będzie rozegrana w pierwszy weekend listopada.

Wyniki meczów w kolejce:

Dystrykt 12 - Zmory+ 3:0 (25:13; 25:11; 25:22)
Kojoty - Huragan 61 3:0 (25:11; 25:17; 25:13)
Zmory - Chilli Squad 3:0 (25:19; 25:18; 25:16)
Neptun Orunia - Ducky Fellows 48 3:1 (25:15; 25:16; 23:25; 25:19)
Fairy Tail - Rakiety II PSP 3:1 (25:20; 23:25; 25:19; 25:15)
Muszkieterowie - Polanki 3:2 (22:25; 25:14; 25:21; 22:25; 15:13)
Suns SP14 - Koniczynki 3:0 (25:11; 25:9; 25:15)
Rakiety I PSP - Nadmorskie Piranie 3:0 (25:16; 25:16; 25:7)
GreenGO Team - Orły SP82 3:1 (25:19; 25:15; 21:25; 26:24)
STO 2 - Jastrzębie 3:0 (25:19; 25:15; 25:15)
Kościuszkowcy - Niedźwiedzie 3:0 (28:26; 25:16; 25:14)
Super Team 47 - Vipers Team 3:0 (25:20; 25:22; 25:13)

Trwa czwarty sezon siatkarskich zmagań rodziców dzieci z gdańskich podstawówek. W tegorocznej edycji udział bierze 28 drużyn, z 24 szkół. Rozgrywki toczą się obecnie w 4 grupach po 7 drużyn. Po rozegraniu meczów systemem każdy z każdym, 3 najlepsze zespoły w grupie awansują do fazy play-off. Pozostałe drużyny również grają do samego końca o miejsca w klasyfikacji generalnej.

Wszystkie tabele rozgrywek, terminarz spotkań oraz relacje video dostępne na stronie organizatora: tss.org.pl/siatkowka oraz na fanpage #ligaALSR na Facebooku.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka gdańskiej podstawówki i chciałbyś grać w Lidze, skontaktuj się z organizatorami.