Aleja wieżowców we Wrzeszczu

  Aleja wieżowców we Wrzeszczu

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Na stronie internetowej Biura Rozwoju Gdańska www.brg.gda.pl można już obejrzeć i pobrać nową, poprawioną wersję Studium Lokalizacji Obiektów Wysokościowych. Podobno teraz rozważniej wydawane będą pozwolenia na budowę bardzo wysokich buynków
  Jedenaście poprawek zostało wniesionych po konsultacjach społecznych, wnioskach mieszkańców, radnych, miejskiej komisji urbanistów i architektów czy ekspertów z międzynarodowej konferencji INTA.

  Najbardziej istotną poprawką jest zmiana procedur dotyczących pozwolenia na lokalizację obiektów wysokościowych. Teraz nie będzie się to odbywać na zasadzie wydawania decyzji o warunkach zabudowy, tylko na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

  Pozostałe wnioski dotyczyły zmian w lokalizacjach wysokościowców. Z obszarów dopuszczonych wyłączono Stare Przedmieście, teren na zachód od deptaka prowadzącego do mola w Brzeźnie i pas przykolejowy w Oliwie. Za to tzw. aleja wieżowców może powstać we Wrzeszczu - od skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej ze Słowackiego, przez teren po koszarach, plac przy Klonowej, po Olimp i Quattro Towers.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo