Akademiczki z Warszawy pokonane [ZDJĘCIA]

Zespół UKS PCM Kościerzyna pokonał w meczu na szczycie ekipę AZS AWF Warszawa 30:23. Zwycięstwo jednak wcale nie przyszło łatwo.

Pierwsze minuty tego spotkania były niezwykle wyrównane. Trzeba jednak w tym miejscu zaznaczyć, że w pierwszej fazie tego pojedynku podopieczne Dariusza Męczykowskiego popełniały mnóstwo błędów.

Nie potrafiły wykończyć dogodnych sytuacji bramkowych, a w obronie też nie było lepiej, ponieważ już w pierwszych minutach przyjezdne wywalczyły kilka rzutów karnych. Taka postawa gospodyń miała przełożenie na wynik meczu. Po dwudziestu minutach gry, to zespół z Warszawy prowadził jedną bramką. Kościerzynianki potrafiły jednak się zmobilizować i w końcowej części pierwszej odsłony zaczęły wypracowywać przewagę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem ekipy z Kościerzyny 13:12.

Druga odsłona meczu to zupełnie inny obraz gry w wykonaniu zawodniczek Dariusza Męczykowskiego. W 45 minucie spotkania prowadziły one już 24:16. Akademiczki jeszcze raz zerwały się do walki i rzuciły kilka bramek z rzędu, ale w końcówce spotkania do gospodynie dominowały na parkiecie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 30:23.
Kolejny mecz UKS PCM Kościerzyna rozegra na wyjeździe, a przeciwniczkami naszej ekipy będzie zespół Korony Handball Kielce.