63 bramki w meczu szczypiornistek

Janusz Woźniak
Karolina Szwed rzuciła KSS 9 bramek
Karolina Szwed rzuciła KSS 9 bramek T. Bołt
Nie zawiodły szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia. W kolejnym meczu PGNiG Superligi Kobiet pokonały planowo KSS Kielce 35:28. Planowo, bo rywalki to zespół niżej notowany, a gdynianki były w niedzielnym spotkaniu zdecydowanymi faworytkami.

Po kwadransie gry w gdyńskiej hali padło aż 20 bramek. Gospodynie prowadziły 11:9. Z jednej strony była to istna kanonada, a z drugiej błędy - i to na juniorskim poziomie - w grze obronnej obu drużyn. Kiedy w kolejnych minutach gdynianki zdobyły cztery bramki z rzędu i powiększyły prowadzenie do sześciu bramek (15:9), wydawało się, że ta przewaga będzie już tylko rosnąć.

Kielczanki jednak nie odpuszczały. Na boisku hołdowano zasadzie, że atak jest ważniejszy od obrony. Do przerwy tych bramek padło w Gdyni 34, ale to gospodynie miały ich o cztery więcej na swoim koncie.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Szczypiornistki z Kielc trochę opadły z sił, co podopiecznym trenera Thomasa Orneborga pozwoliło na zwiększenie przewagi. W 45 minucie zawodniczki Vistalu Łączpolu prowadziły różnicą dziewięciu goli (30:21), co praktycznie przesądzało o końcowym rezultacie. W sumie kibice w gdyńskiej hali obejrzeli 63 bramki, czyli średnio co niecałą minutę bramkarki wyciągały piłkę z siatki.

W czubie tabeli PGNiG Superligi Kobiet bez zmian. Gdynianki plasują się na trzecim miejscu. Liderki z Lubina wygrały 26:17 na wyjeździe z AZS Politechniką Koszalińską. Natomiast drugi w stawce SPR Lubin ograł 44:24 KPR Jelenia Góra.

Vistal Łączpol Gdynia - KSS Kielce 35:28 (19:15)