500 + nie wlicza się do stypendium

Edyta OkoniewskaZaktualizowano 
Dzięki stypendiom przygotowanie wyprawki szkolnej nie będzie tak bardzo dotkliwym finansowo problemem dla wielu rodziców.

Od 29 sierpnia do 15 września mieszkańcy gminy Nowa Karczma będą mogli starać się o stypendia szkolne na rok 2016/2017. Dokumenty należy składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w godzinach 7.15 - 15.15.

Wsparcie stypendialne będzie przysługiwało m.in. uczniom szkół publicznych i niepublicznych, do ukończenia 24 roku życia, wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków umożliwiającym dzieciom i młodzieży upośledzonym realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki - do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki. O pomoc mogą się starać także uczniowie szkół niepublicznych, słuchacze niepublicznych kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów języków obcych - do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia.

Trzeba jednak pamiętać, że do stypendium szkolnego nie jest uprawnione dziecko realizujące obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne. O tym, do kogo trafi wsparcie, decyduje kryterium dochodowe: miesięczny dochód netto na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 514 zł lub 634 zł na ucznia samotnie gospodarującego. Do dochodu nie wlicza się świadczenia wychowawczego 500+.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie