350 tys. zł od marszałka województwa dla pomorskiej policji. Pieniądze pójdą na zakup ambulansów kryminalistycznych

Ewelina Oleksy
Ewelina Oleksy
Zaktualizowano 
Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, podpisał w piątek, 26 lipca umowę, na mocy której pomorska policja wzbogaci się o 350 tys. zł. Pieniądze pójdą na zakup specjalistycznych ambulansów kryminalistycznych.

Piątkowe podpisanie porozumienia w sprawie przekazania na Fundusz Wsparcia Policji środków w wysokości 350 000 złotych było prezentem samorządu woj. pomorskiego dla policji z okazji 100-lecia tej formacji.

- Nawiązując do tego jubileuszu, chcieliśmy w imieniu samorządu regionalnego, zarządu województwa i parlamentu regionalnego złożyć serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za codzienną służbę policji, często wykonywaną z narażeniem życia - mówił dziś marszałek Mieczysław Struk.

- Życzę państwu, abyście nadal cieszyli się dużym poparciem społecznym. Wszystkim policjantom życzę stałej satysfakcji z wykonywanej pracy- zwracał się do insp. Roberta Sudenisa, zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku.

Pieniądze - 350 tys. zł - zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu dwóch specjalistycznych ambulansów kryminalistycznych wraz z wyposażeniem w ramach środków budżetowych przez Komendę Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Specjalistyczne ambulanse kryminalistyczne w dyspozycji Pomorskiej Policji, to przede wszystkim mobilny sprzęt, który pozwoli na szybką analizę zdarzeń mających szczególne znaczenie w dalszym etapie procesowym. Drugie 350 tys. zł na ten cel dołoży budżet państwa. Dzięki temu sprzętowi, jak podkreślał marszałek, policja łatwiej i szybciej będzie zbierać dowody na miejscu najpoważniejszych przestępstw. Uchwałę przyznającą policji 350 tys. zł dofinansowania, sejmik wojewódzki przyjął jednogłośnie.

- Dla nas to jest zaszczyt służyć w takim garnizonie- podkreślił wicekomendant, dziękując marszałkowi-Polska policja cieszy się dziś ogromnym zaufaniem, ale na to zaufanie pracowaliśmy wiele lat. Staramy się, aby wszystkie nasze działania na rzecz mieszkańców naszego pięknego regionu oraz osób go odwiedzających, były skoncentrowane na tym, aby było tu przede wszystkim bezpiecznie- mówił insp. Robert Sudenis.

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie