30 minut to za mało. Energa Czarni Słupsk polegli we Włocławku

Lukasz Capar
Koszykarze Energi Czarnych przez 30 minut spotkania trzymali wynik we Włocławku. Niestety, w ostatnich minutach Anwil włączył drugi bieg i pokonał słupszczan 91:83.

Już przed meczem jasne było to, że ekipę ze Słupska czeka arcytrudny pojedynek. Włocławianie wygrali bowiem wcześniej jedenaście meczów z rzędu przed własną publicznością i passy tej nie zdołali przerwać koszykarze Energi Czarnych.

Jednak przez trzy kwarty słupszczanie mieli duże szanse na zwycięstwo w tym meczu. Po 30 minutach gospodarze prowadzili zaledwie trzema punktami. W czwartej odsłonie jednak szybko "odjechali" rywalom, a kiedy na niespełna cztery minuty do ostatniej syreny prowadzili już 83:68, tego meczu słupszczanie po prostu "wyciągnąć" już nie mogli.

W szeregach ekipy ze Słupska solidnie spisał się Jerel Blassingame, który zapisał na swoje konto 17 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. Miał jednak też aż 6 strat.

Z kolei po stronie Anwilu nie do zatrzymania był autor 25 "oczek" - David Jelinek.

W następny poniedziałek koszykarze Energi Czarnych zagrają u siebie z Rosą Radom (godz. 18).

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 91:83 (24:31, 17:14, 22:15, 28:23)

Anwil: Jelinek 25, Diduszko 17, Dmitriew 9, Tomaszek 8, Stelmach 7, Skibniewski 7, Łączyński 6, Andjusić 5, Bristol 4, Oguchi 3.

Energa Czarni: Blassingame 17, Jackson 13, Seweryn 12, Campbell 10, Mbodj 8, Borowski 8, Harper 8, Cesnauskis 5, Surmacz 2.