2,5 miliona złotych za budynek byłej komendy policji

  2,5 miliona złotych za budynek byłej komendy policji

  Jacek Legawski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wreszcie jest decyzja - okazały budynek po komendzie policji w samym centrum Starogardu Gdańskiego, ze sporą działką, zostanie wystawiony na sprzedaż
  Budynek wraz z terenem jest własnością Skarbu Państwa. Policja przeprowadziła się do nowej siedziby już dawno. Jeszcze starosta Sławomir Neumann, obecnie poseł PO, ponad dwa lata temu zabiegał o komunalizację obiektu. Uważał, że powiatowi łatwiej będzie zagospodarować budynek lub znaleźć na niego nabywcę. Ostatnio znaleziono inne, zadowalające obie strony rozwiązanie.

  Wojewoda zlecił Starostwu Powiatowemu przeprowadzenie całej procedury przetargowej i sprzedaż budynku.
  Oczywiście, umowa przewiduje konkretne wynagrodzenie za usługę. Jedna czwarta wytargowanej sumy pozostanie w kasie starostwa. Wstępna wycena nie była imponująca, stąd i ewentualne wpływy nie zapowiadały się godnie.

  - Dysponujemy już najnowszą wyceną, wartość obiektu i działki oszacowano na 2,5 miliona złotych - mówi Kazimierz Chyła, wicestarosta. - To znacznie więcej niż się spodziewaliśmy.

  Jeżeli udałoby się sprzedać nieruchomość tylko po wycenie, to do kasy powiatu wpłynęłoby 625 tys. zł, czyli kwota zupełnie przyzwoita. Z tego powodu nastroje w starostwie zdecydowanie się poprawiły, chociaż samorządowcy zdają sobie sprawę z tego, że obiekt jest tylko tyle wart, za ile ktoś zechce go kupić. Doskonałe położenie budynku, przy odnowionej trasie przelotowej, może z pewnością przyciągnąć inwestorów.

  Sam budynek wymaga generalnego remontu, ale idealnie nadaje się na hotel. Spory teren za budynkiem daje też możliwości rozbudowy czy chociażby budowy porządnego parkingu. - Nie będziemy narzucać warunków zagospodarowania - wyjaśnia wicestarosta. - Niech kupiec ma prawo decydowania o swojej własności.

  Nowa wycena została podana do publicznej wiadomości. Za trzy tygodnie będzie można ogłosić przetarg nieograniczony.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo