14-letni bramkarz Jakub Zieliński zaliczył debiut w III-ligowym meczu Gedanii Gdańsk z Bałtykiem Gdynia

Rafał Rusiecki
Jakub Zieliński, 14-letni bramkarz Gedanii 1922 Gdańsk
Jakub Zieliński, 14-letni bramkarz Gedanii 1922 Gdańsk Gedania 1922 Gdańsk
Jakub Zieliński, czyli bramkarz z rocznika 2008, w sobotę, 1 października 2022 roku zaliczył swój pierwszy oficjalny występ w drużynie seniorów Gedanii 1922 Gdańsk. Młody golkiper pomógł zespołowi, który wygrał derbowe spotkanie z Bałtykiem Gdynia 3:2!

Gedania 1922 Gdańsk - Bałtyk Gdynia 1.10.2022

Gedania górą w III-ligowych derbach Trójmiasta! Gdańszczanie pokonali na własnym obiekcie zespół Bałtyku Gdynia 3:2. Po tym meczu nie mówi się jednak o dublecie Adama Dudy (w 23 i 47 minucie) tyle, co o debiucie bramkarza gospodarzy. Między słupkami Gedanii stanął bowiem... 14-letni Jakub Zieliński.

Derbowy mecz zgromadził na boisku przy ul. Hallera wielu kibiców. Bijąca się o najwyższe cele w III lidze Gedania mierzyła się z niespodziewanie zamykającym tabelę Bałtykiem. Skąd 14-latek w bramce drużyny z Gdańska? Kontuzji we wcześniejszym spotkaniu z Unią Swarzędz nabawił się bowiem Mateusz Machola. Zmiana była więc wymuszona urazem i absencją podstawowego golkipera.

Warto dodać, że Zieliński jest wychowankiem Jaguara Gdańsk.

Bramki z derbowego meczu Gedanii 1922 Gdańsk z Bałtykiem Gdynia.

W pozostałych meczach 10. kolejki II grupy III ligi punktowały dwa z trzech pomorskich zespołów. Wielką niespodziankę sprawiło KP Starogard Gdański. Po golach Piotra Łysiaka, Patryka Moskiewicza i Grzegorza Ochwata wygrało 3:1 na wyjeździe z Olimpią Grudziądz! Stolem Gniewino zwyciężył aż 4:1 z Unią Swarzędz. Kamil Patelczyk zaliczył hat-tricka w 12 minut, a czwarte trafienie dorzucił Michał Balewski. Z kolei Cartusia Kartuzy przegrała u siebie z Zawiszą Bydgoszcz 1:2, chociaż prowadziła od 3. minuty i golu z rzutu karnego Krzysztofa Iwanowskiego.

Olimpia Grudziądz i Gedania Gdańsk prowadzą w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Zamyka ją Bałtyk Gdynia, który w 10 meczach uciułał raptem dwa punkty.

Gedania 1922 Gdańsk - Bałtyk Gdynia 3:2 (2:1)
Bramki:
0:1 Jakub Bach (8), 1:1 Adam Duda 23, 2:1 Filip Sosnowski (31), 3:1 Adam Duda (47), 3:2 Marcel Sluga (90+4)

Gedania: Zieliński - Molga, Bąk, Flis - Sumiński (63 Gorwa), Zyska - Kankowski (63 Michalewski), Gajewski (74 Pogorzalski) - Zalewski (81 Waliszewski), Sosnowski - Duda (74 Apostołowicz)

Bałtyk: Bartkowiak - Waszczuk, Kaźmierczak (46 Długołęcki), Korpalski, Drozdowicz - Bożym (81 Kośnik), Fietz, Bohm, Łukasik (46 Klimek), Bach - Jankowski (63 Sluga)