Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

13 marca wybory uzupełniające w Skórczu i Kaliskach

Maciej Jędrzyński
W najbliższą niedzielę, 13 marca, odbędą się wybory uzupełniające do rad gmin w Skórczu i Kaliskach. Takie wybory będą także w gminie Lubichowo, ale ich termin jest nieznany.

- Wybory odbędą się w związku z wygaśnięciem mandatu Sławomira Czechowskiego, który dostał się do rady, ale został też wybrany na wójta i tę funkcję pełni - mówi Andrzej Klin, przewodniczący Rady Gminy Skórcz.

Identyczna sytuacja zaistniała w gminie Kaliska, gdzie wójtem został Sławomir Janicki i tym samym zwolniło się miejsce w radzie.

W gminie Skórcz o mandat będą się ubiegać: 34-letni Grzegorz Kłos z Wolentala (Komitet Wyborczy Wyborców Nowoczesna Gmina) oraz 35-letni Marek Kalbarczyk z Wolentala (KWW Zgoda 2011).
Z kolei w Kaliskach o mandat będą ubiegały się trzy osoby. Są to: 38-letnia Elżbieta Koprowska z Kalisk (KWW Nasza Wspólnota), 43-letnia Alicja Jutrzenka-Trzebiatowska z Kalisk (KWW Moje Kaliska) i 42-letni Zbigniew Malinowski z Kalisk (KWW Nasza Gmina - Nasza Przyszłość 2011).

Inna sytuacja jest w gminie Lubichowo, gdzie tamtejsza Rada Gminy podjęła uchwałę o wygaśnięciu mandatu, ponieważ radna nie złożyła w terminie oświadczenia majątkowego. Radni muszą złożyć pierwsze takie oświadczenie w terminie 30 dni od dnia złożenia ślubowania i termin ten upłynął w gminie 3 stycznia.

Przewodniczący rady Czesław Cichocki wezwał pisemnie radną do złożenia oświadczenia, wyznaczając zgodnie z prawem dodatkowy czternastodniowy termin, który upłynął 25 stycznia. Radna złożyła oświadczenia osobiście w Urzędzie Gminy 3 lutego.

- Radna nie wyjaśniła nam, dlaczego nie złożyła oświadczenia w terminie - mówi Czesław Cichocki. - Data wyborów uzupełniających nie jest jeszcze ustalona.
Była radna nie chce wypowiadać się w mediach na ten temat i zastrzegła sobie, by nie podawać jej nazwiska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki