Organizatorzy zalecają korzystanie ze specjalnie przygotowanych przez miasto Gdańsk i Wojsko Polskie, bezpłatnych linii autobusowych. Będą one kursowały z terenu całego Trójmiasta i dowoziły uczestników bezpośrednio pod wejścia do sektorów dla publiczności (teren Portu Gdańskiego). Zapewnione będą również specjalne autobusy dla harcerzy i kombatantów. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych organizatorzy odradzają przyjazd własnym samochodem oraz proszą o odpowiednio wcześniejsze przybywanie ze względu na kontrole bezpieczeństwa.
Przypominają również, że w związku z panującą epidemią koronawirusa, podczas dojazdu oraz uroczystości obowiązują zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. Ze względu na przewidywaną liczbę uczestników proszą o zakrywanie twarzy maseczkami lub przyłbicami, zarówno w pojazdach transportu zbiorowego, jak i w sektorach dla publiczności.
Wykaz tras dowozowych linii specjalnych wraz z godzinami odjazdów z przystanków początkowych. Autobusy będą obsługiwać wszystkie przystanki na swoich trasach.
- - Autobus nr 7, 8, 9:
Dworzec PKP Gdynia Główna (odjazd godz. 2.00, 2.15, 2.30) – Dworcowa – Śląska – Aleja Zwycięstwa – Aleja Niepodległości – Aleja Grunwaldzka – Aleja Zwycięstwa – Aleja Generała Józefa Hallera – Kliniczna – Marynarki Polskiej – Aleja Macieja Płażyńskiego – Majora Henryka Sucharskiego – Westerplatte - - Autobus nr 10,11,12:
Sopot – (Przystanek Bohaterów Monte Cassino – odjazd godz. 2.20, 2.35, 2.50) – Aleja Niepodległości – 3 Maja – Władysława IV – Władysława Łokietka – Gospody – Chłopska – Aleja Rzeczypospolitej – Aleja Legionów – Adama Mickiewicza – Aleja Generała Józefa Hallera – Kliniczna – Marynarki Polskiej – Aleja Macieja Płażyńskiego – Majora Henryka Sucharskiego – Westerplatte - Autobus nr 13, 14, 15:
Pruszcz Gdański – Przystanek (Grunwaldzka / Chopina – odjazd godz. 2.45, 2.55, 3.05) – Grunwaldzka – Trakt Świętego Wojciecha – Okopowa – Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Błędnik – Aleja Zwycięstwa - Aleja Generała Józefa Hallera – Kliniczna – Marynarki Polskiej – Aleja Macieja Płażyńskiego – Majora Henryka Sucharskiego – Westerplatte - Linia W1:
Górki Zachodnie (odjazd godz. 3.09) – Łowicka – Kępna – Sówki – Kłosowa – Tamka – Sienna – Budzysza – Sucharskiego – Westerplatte - Linia W2:
Stogi Plaża (odjazd godz. 3.22) – Nowotna – Rozłogi – Wrzosy – Skiby - Budzysza – Sucharskiego – Westerplatte - Linia W3:
Przegalina (odjazd godz. 2.50) – Przegalińska – Świbnieńska – Boguckiego – Turystyczna – Nadwiślańska – Górki Wschodnie – Nadwiślańska – Sobieszewska – Główna – Elbląska - Sucharskiego – Westerplatte - Linia W4:
Orunia Równa (odjazd godz. 3.18) – Równa – Sandomierska – Olszyńska – Miedza – Łanowa – Ścieżki – Bratki – Na Szańcach – Olszynka-Szkoła – Na Szańcach – Osiedle – Opłotki – Elbląska – Sucharskiego – Westerplatte - Linia W5:
Św. Wojciech (odjazd godz. 2.55) – Trakt Św. Wojciecha – Starogardzka – Trakt Św. Wojciecha – Podwale Przedmiejskie – Łąkowa – Śluza – Kamienna Grobla – Toruńska – Wróbla – Łąkowa – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego – Westerplatte - Linia W6:
Olimpijska (odjazd godz. 3.02) – Ofiar Grudnia 70 – Wielkopolska – Niepołomicka – Pastelowa – Kolorowa – Srebrna – Kampinoska – Srebrna – Niepołomicka – Świętokrzyska – Platynowa – Krzemowa – Uranowa – Platynowa – Małomiejska - Trakt Św. Wojciecha – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego – Westerplatte - Linia W7:
Bysewo (odjazd godz. 2.45) – Budowlanych – Nowatorów – Kartuska – Otomińska – Goplańska – Kiełpino Górne – Goplańska – Otomińska – Armii Krajowej – Kartuska Północna – Kartuska – Źródlana – Kartuska – Nowe Ogrody – Hucisko – Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego – Westerplatte - Linia W8:
Jaworzniaków (odjazd godz. 3.05) – Guderskiego – Świętokrzyska – Bergiela – Porębskiego – Bergiela – Świętokrzyska – Havla – Wilanowska – Witosa – Sikorskiego – Armii Krajowej – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza – Sucharskiego – Westerplatte - Linia W9:
Jaworzniaków (odjazd godz. 2.57) – Guderskiego – Czermińskiego – Przywidzka – Jabłoniowa – Ujeścisko – Warszawska – pętla Piotrkowska – Warszawska – Łódzka – Havla – Wilanowska – Witosa – Cienista – Worcella – Chałubińskiego - Sikorskiego – Armii Krajowej – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza – Sucharskiego – Westerplatte - Linia W10:
Port Lotniczy (odjazd godz. 2.56) – Słowackiego – Złota Karczma – Słowackiego – Żołnierzy Wyklętych – Dmowskiego – Wrzeszcz PKP – Lendziona – Grunwaldzka – Żołnierzy Wyklętych – Hynka – Jana Pawła II – Czarny Dwór – Płażyńskiego - Sucharskiego – Westerplatte - Linia W11:
Osowa PKP (odjazd godz. 2.40) – Barniewicka – Junony – Wodnika – Spacerowa – Stary Rynek Oliwski – Opata Rybińskiego – Grunwaldzka – Pomorska – Chłopska – Obrońców Wybrzeża – Czarny Dwór – Hallera – Dworska – PCK – Gdańska – Krasickiego – Wyzwolenia – Marynarki Polskiej – Wolności – Władysława IV – Wyzwolenia – Marynarki Polskiej - Płażyńskiego - Sucharskiego – Westerplatte - Linia W12:
Oliwa Pętla Tramwajowa (odjazd godz. 2.55) – Obrońców Westerplatte – Wita Stwosza – Wojska Polskiego – Grunwaldzka – Zwycięstwa – Błędnik – Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego – Westerplatte - Linia W13:
Jasień PKM (odjazd godz. 3.14) – Jasieńska – Myśliwska – Nowa Wołkowyska – Adamowicza – Bulońska – Warneńska – Jaśkowa Dolina – Piecewska – Beethovena – Suchanino – Powstańców Warszawskich - Nowe Ogrody – Hucisko – Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego – Westerplatte - Linia W14:
Niedżwiednik (odjazd godz. 3.07) – Góralska – Potokowa – Rakoczego - Warneńska – Jaśkowa Dolina – Wileńska – Jaśkowa Dolina – Piecewska – Beethovena – Powstańców Warszawskich - Nowe Ogrody – Hucisko – Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego Westerplatte - Linia W15:
Czyżewskiego (odjazd godz. 3.06) – Cystersów – Stary Rynek Oliwski – Opata Rybińskiego – Grunwaldzka – Piastowska – Droszyńskiego – Bora Komorowskiego – Chłopska – Jagiellońska – Kaczyńskiego – Kołobrzeska – Rzeczypospolitej – Legionów – Kościuszki – Kochanowskiego – Uczniowska - Płażyńskiego - Sucharskiego – Westerplatte - Linia W16:
Dworzec Główny (odjazd godz. 3.34) – Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego – Westerplatte
UWAGA: po zakończeniu uroczystości:
- linie nr 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 – będą kursować na trasie: Westerplatte - Dworzec Główny (średnio co 3-4 minuty),
- linie W1 – W16 będą kursować na trasie linii specjalnej W58 (średnio co 3-4 minuty)
Westerplatte – Sucharskiego – Lenartowicza – Siennicka – Podwale Przedmiejskie – Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Błędnik - al. Zwycięstwa – Miszewskiego – Zator-Przytockiego – Dmowskiego – Wrzeszcz PKP
Główna część uroczystości rozpocznie się pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża o godz. 4.45. Jak co roku, w tym szczególnym momencie, włączone zostaną syreny alarmowe. Następnie żołnierze Wojska Polskiego i zaproszeni goście odśpiewają Hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Zgromadzonych uczestników powita gospodarz uroczystości, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?