Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku NA ŻYWO. Wyniki wyborów...

  Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku NA ŻYWO. Wyniki wyborów 4.11.2018. Relacje ze sztabów Adamowicza i Płażyńskiego [zdjęcia, wideo]

  Ryszarda Wojciechowska, Szymon Zięba

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Nowe wiadomości: 0

  Wszystkie wiadomości: 16

  Najnowsza -

  Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku NA ŻYWO. Wyniki wyborów 4.11.2018. Relacje ze sztabów Adamowicza i Płażyńskiego [zdjęcia, wideo]
  Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku. Druga tura wyborów prezydenta Gdańska za nami! Sondaż exit poll: zwyciężył Paweł Adamowicz. Śledzimy sytuację w sztabach wyborczych kandydatów: Pawła Adamowicza i Kacpra Płażyńskiego. WYNIKI WYBORÓW NA PREZYDENTA GDAŃSKA. Kiedy oficjalne wyniki PKW?
  Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku NA ŻYWO. Wyniki wyborów 4.11.2018. Relacje ze sztabów Adamowicza i Płażyńskiego [zdjęcia, wideo]
  • Oficjalne wyniki PKW

   Paweł Adamowicz wygrał z poparciem 64,8%, zdobywając 129 683 głosów. Kacper Płażyński w drugiej turze zyskał 70432 głosów, co daje 35,2%.

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188790
  • Wyniki drugiej tury wyborów na Pomorzu - w wielu miejscach na Pomorzu wiadomo już wszystko!

   Trwa liczenie głosów oddanych w 24 gminach i miastach w woj. pomorskim. W wielu z nich głosy zostały już policzone. W Helu, Krynicy Morskiej, gminie Kwidzyn czy gminie Tczew wszystko już wiadomo.

   Aktualizujemy materiał z wynikami nieoficjalnymi i oficjalnymi - WYNIKI WYBORÓW 2018 - 4.11.2018

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188722
  • Trwa liczenie głosów w gdańskich komisjach

   Nadal nie ma pełnych informacji dotyczących frekwencji w Gdańsku oraz ostatecznegoi wyniku w pojedynku Adamowicz - Płażyński. Zliczono już ponad połowę głosów. W większości lokali wyborczych wygrywa Paweł Adamowicz. 

   PKW poinformowała, że oficjalne i pełne wyniki mogą pojawić się w poniedziałek około południa.

   Śledźcie na bieżąco dane >>>

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188720
  • Piotr Grzelak o Pawle Adamowiczu i Kacprze Płażyńskim

   Wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak,będący w komitecie Pawła Adamowicza, na stwierdzenie, że wybierając obecnego prezydenta, postawił wszystko na jedną kartę, odparł:

   - Po decyzji Platformy musiałem się określić, w którą stronę pójść. I nie miałem wątpliwości. Dla mnie to prezydent Paweł Adamowicz był najlepszym kandydatem na prezydenta Gdańska. I dzisiejszy wieczór to potwierdza.

   Na pytanie, czy Kacper Płażyński  to był trudny przeciwnik dla ich komitetu, odparł: - O ile na początku dało się punktować Kacpra Płażyńskiego memami, o tyle teraz muszę mu oddać szacunek, że w trakcie kampanii bardzo wiele się nauczył i zrobił ogromne postępy.   

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188652
  • Magdalena Adamowicz: To była najtrudniejsza kampania, którą do tej pory przeżyliśmy

   Magdalena Adamowicz żona prezydenta Adamowicza: - To była najtrudniejsza kampania, którą do tej pory przeżyliśmy. Na pytanie dlaczego, odparła: - Przez tak zwane media publiczne, które zachowywały się obrzydliwy sposób, czepiały się całej, naszej rodziny, naszych bliskich. I dla mnie to było najtrudniejsze w tej kampanii. Teraz już te emocje z nas zeszły.

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188630
  • Janusz Śniadek: Z cała pokorą trzeba przyjąć werdykt demokracji

   - Z cała pokorą trzeba przyjąć werdykt demokracji i szukać argumentów, sposobu, żeby lepiej trafiać również do mieszkańców wielkich miast, nie przekonanych do tej pory jeszcze do Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Janusz Śniadek.

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188596
  • Jacek Karnowski: "Tort to nie jest dobry pomysł. Powinno się nagotować gar budyniu"

   Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, obecny na wieczorze wyborczym mówił, że od początku nie miał wątpliwości co do kandydatury Adamowicza i kibicował mu.

   - Uważam, że Paweł wykonał olbrzymią pracę dla Gdańska. Zaczął też  nabierać do siebie dystansu. Te drożdżówki z budyniem to był hit tej kampanii. I szkoda, że one nie pojawiły się na wieczorze wyborczym zamiast tortu. Tort to nie jest dobry pomysł. Powinno się nagotować gar budyniu - żartował. 

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188594
  • Kacper Płażyński gratuluje Adamowiczowi

   Kacper Płażyński po ogłoszeniu wstępnych wyników, które wskazały na Adamowicza, pogratulował mu. - Mam nadzieję, że te następne pięć lat, będą lepsze niż te dotychczasowe - stwierdził Płażyński.

   Podkreślił, że to co PiS, zespół wspierający go, dokonał podczas kampanii, to "coś bardzo dobrego dla gdańskiej demokracji". - To coś bardzo dobrego dla dyskursu publicznego w Gdańsku. Pojawiło się bardzo wiele merytorycznych wątków. Bo też ta kampania była niezwykle blisko ludzi i niezwykle mocno nastawiona na ich potrzeby - stwierdził.

   - Ta współpraca, wierzę, również między opozycją, a władzami Gdańska będzie o tyle lepsza, że będziemy tą opozycją bardzo, bardzo intensywną - zapowiedział Płażyński.

   Dodał także, że chce by te najbliższe 5 lat przebiegło w ciężkiej pracy, pokorze i  ciężkiej służbie publicznej.

   Podkreślił, że kampania w Gdańsku może stanowić nową jakość w polskiej polityce. - Bo była niezwykle konkretna, niezwykle mało było w niej ogólników, a za to bardzo dużo spotkań bezpośrednich i bardzo dużo konkretów `- stwierdził.

   Płażyński zauważył, że w dużych miastach jest trudniej kandydatom PiS. - Wydaje mi się, że tak kampania, którą pokazaliśmy w tegorocznych wyborach, to będzie baza do budowania szerszego poparcia już za 5  lat, bo pokazaliśmy się od tej najlepszej, bardzo konstruktywnej, blisko mieszkańców strony - stwierdził. Dodał, że coś takiego zawsze procentuje z biegiem czasu.

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188582
  • Radość w sztabie Adamowicza

   Tuż przed 21 zaczęło się na sali odliczanie. Kiedy podano wstępne wyniki wyborów w Gdańsku na sali rozległy się oklaski, z wiwatami, fantarami. Ponad 300 osób skandowało: - Paweł, Paweł.

   - Kochani, bez was dzisiaj by mnie tutaj nie było. Dziękuję gdańszczanom i gdańszczankom za liczny udział w wyborach, bardzo dziękuję wszystkim, którzy  mnie wsparli w komitecie Pawła Adamowicza Wszystko dla Gdańska - mówił Paweł Adamowicz ze sceny.

   Potem dziękował osobom ze swojego sztabu wyborczego i rodzinie żonie  Magdalenie i córkom.

   Dziękował wolontariuszom, którzy mu w kampanii pomagali ale także już imiennie trzem osobom, ważnym - jak mówił - nazwiskom dla jego biografii politycznej i dla samorządowej drogi.

   - Bardzo dziękuję Bogdanowi Borusewiczowi, "Borsukowi". Bardzo  dziękuję mojemu przyjacielowi i mentorowi Aleksandrowi Hallowi i dziękuję za inspirujące rozmowy z Donaldem Tuskiem.

   Chciałbym bardzo podziękować Kacprowi Płażyńskiemu za wspólną rywalizację. Mam nadzieję, ze wiele punktów, które nas łączą będziemy mogli realizować w Radzie Miasta Gdańska. Mam ogromny szacunek i chciałbym, żeby pan o tym wiedział - mówił.

   Potem mówił o zwycięstwie Gdańska wolnego, otwartego, samorządowego. Niech żyje Gdańsk. Wszystko dla Gdańska - zakończył swoim hasłem wyborczym.

   Na gości czekał potem siedmiopiętrowy tort.  A dla gdańszczan w poniedziałkowy poranek drożdżówki od prezydenta w okolicach dworca w Gdańsku.

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188578
  • Komentarze po sondażu w Gdańsku:

   Piotr Kowalczuk na Facebooku:

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188562

  Właśnie dodaliśmy nowe informacje. Kliknij, żeby zobaczyć wpis.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Wideo

  Najczęściej komentowane

  Polecamy

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  POD OSTRYM KĄTEM - rozmowy w studio!

  POD OSTRYM KĄTEM - rozmowy w studio!

  Najczęściej czytane