Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku NA ŻYWO. Wyniki wyborów...

  Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku NA ŻYWO. Wyniki wyborów 4.11.2018. Relacje ze sztabów Adamowicza i Płażyńskiego [zdjęcia, wideo]

  Ryszarda Wojciechowska, Szymon Zięba

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Nowe wiadomości: 0

  Wszystkie wiadomości: 16

  Najnowsza -

  Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku NA ŻYWO. Wyniki wyborów 4.11.2018. Relacje ze sztabów Adamowicza i Płażyńskiego [zdjęcia, wideo]
  Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku. Druga tura wyborów prezydenta Gdańska za nami! Sondaż exit poll: zwyciężył Paweł Adamowicz. Śledzimy sytuację w sztabach wyborczych kandydatów: Pawła Adamowicza i Kacpra Płażyńskiego. WYNIKI WYBORÓW NA PREZYDENTA GDAŃSKA. Kiedy oficjalne wyniki PKW?
  Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku NA ŻYWO. Wyniki wyborów 4.11.2018. Relacje ze sztabów Adamowicza i Płażyńskiego [zdjęcia, wideo]
  • Oficjalne wyniki PKW

   Paweł Adamowicz wygrał z poparciem 64,8%, zdobywając 129 683 głosów. Kacper Płażyński w drugiej turze zyskał 70432 głosów, co daje 35,2%.

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188790
  • Wyniki drugiej tury wyborów na Pomorzu - w wielu miejscach na Pomorzu wiadomo już wszystko!

   Trwa liczenie głosów oddanych w 24 gminach i miastach w woj. pomorskim. W wielu z nich głosy zostały już policzone. W Helu, Krynicy Morskiej, gminie Kwidzyn czy gminie Tczew wszystko już wiadomo.

   Aktualizujemy materiał z wynikami nieoficjalnymi i oficjalnymi - WYNIKI WYBORÓW 2018 - 4.11.2018

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188722
  • Trwa liczenie głosów w gdańskich komisjach

   Nadal nie ma pełnych informacji dotyczących frekwencji w Gdańsku oraz ostatecznegoi wyniku w pojedynku Adamowicz - Płażyński. Zliczono już ponad połowę głosów. W większości lokali wyborczych wygrywa Paweł Adamowicz. 

   PKW poinformowała, że oficjalne i pełne wyniki mogą pojawić się w poniedziałek około południa.

   Śledźcie na bieżąco dane >>>

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188720
  • Piotr Grzelak o Pawle Adamowiczu i Kacprze Płażyńskim

   Wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak,będący w komitecie Pawła Adamowicza, na stwierdzenie, że wybierając obecnego prezydenta, postawił wszystko na jedną kartę, odparł:

   - Po decyzji Platformy musiałem się określić, w którą stronę pójść. I nie miałem wątpliwości. Dla mnie to prezydent Paweł Adamowicz był najlepszym kandydatem na prezydenta Gdańska. I dzisiejszy wieczór to potwierdza.

   Na pytanie, czy Kacper Płażyński  to był trudny przeciwnik dla ich komitetu, odparł: - O ile na początku dało się punktować Kacpra Płażyńskiego memami, o tyle teraz muszę mu oddać szacunek, że w trakcie kampanii bardzo wiele się nauczył i zrobił ogromne postępy.   

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188652
  • Magdalena Adamowicz: To była najtrudniejsza kampania, którą do tej pory przeżyliśmy

   Magdalena Adamowicz żona prezydenta Adamowicza: - To była najtrudniejsza kampania, którą do tej pory przeżyliśmy. Na pytanie dlaczego, odparła: - Przez tak zwane media publiczne, które zachowywały się obrzydliwy sposób, czepiały się całej, naszej rodziny, naszych bliskich. I dla mnie to było najtrudniejsze w tej kampanii. Teraz już te emocje z nas zeszły.

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188630
  • Janusz Śniadek: Z cała pokorą trzeba przyjąć werdykt demokracji

   - Z cała pokorą trzeba przyjąć werdykt demokracji i szukać argumentów, sposobu, żeby lepiej trafiać również do mieszkańców wielkich miast, nie przekonanych do tej pory jeszcze do Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Janusz Śniadek.

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188596
  • Jacek Karnowski: "Tort to nie jest dobry pomysł. Powinno się nagotować gar budyniu"

   Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, obecny na wieczorze wyborczym mówił, że od początku nie miał wątpliwości co do kandydatury Adamowicza i kibicował mu.

   - Uważam, że Paweł wykonał olbrzymią pracę dla Gdańska. Zaczął też  nabierać do siebie dystansu. Te drożdżówki z budyniem to był hit tej kampanii. I szkoda, że one nie pojawiły się na wieczorze wyborczym zamiast tortu. Tort to nie jest dobry pomysł. Powinno się nagotować gar budyniu - żartował. 

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188594
  • Kacper Płażyński gratuluje Adamowiczowi

   Kacper Płażyński po ogłoszeniu wstępnych wyników, które wskazały na Adamowicza, pogratulował mu. - Mam nadzieję, że te następne pięć lat, będą lepsze niż te dotychczasowe - stwierdził Płażyński.

   Podkreślił, że to co PiS, zespół wspierający go, dokonał podczas kampanii, to "coś bardzo dobrego dla gdańskiej demokracji". - To coś bardzo dobrego dla dyskursu publicznego w Gdańsku. Pojawiło się bardzo wiele merytorycznych wątków. Bo też ta kampania była niezwykle blisko ludzi i niezwykle mocno nastawiona na ich potrzeby - stwierdził.

   - Ta współpraca, wierzę, również między opozycją, a władzami Gdańska będzie o tyle lepsza, że będziemy tą opozycją bardzo, bardzo intensywną - zapowiedział Płażyński.

   Dodał także, że chce by te najbliższe 5 lat przebiegło w ciężkiej pracy, pokorze i  ciężkiej służbie publicznej.

   Podkreślił, że kampania w Gdańsku może stanowić nową jakość w polskiej polityce. - Bo była niezwykle konkretna, niezwykle mało było w niej ogólników, a za to bardzo dużo spotkań bezpośrednich i bardzo dużo konkretów `- stwierdził.

   Płażyński zauważył, że w dużych miastach jest trudniej kandydatom PiS. - Wydaje mi się, że tak kampania, którą pokazaliśmy w tegorocznych wyborach, to będzie baza do budowania szerszego poparcia już za 5  lat, bo pokazaliśmy się od tej najlepszej, bardzo konstruktywnej, blisko mieszkańców strony - stwierdził. Dodał, że coś takiego zawsze procentuje z biegiem czasu.

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188582
  • Radość w sztabie Adamowicza

   Tuż przed 21 zaczęło się na sali odliczanie. Kiedy podano wstępne wyniki wyborów w Gdańsku na sali rozległy się oklaski, z wiwatami, fantarami. Ponad 300 osób skandowało: - Paweł, Paweł.

   - Kochani, bez was dzisiaj by mnie tutaj nie było. Dziękuję gdańszczanom i gdańszczankom za liczny udział w wyborach, bardzo dziękuję wszystkim, którzy  mnie wsparli w komitecie Pawła Adamowicza Wszystko dla Gdańska - mówił Paweł Adamowicz ze sceny.

   Potem dziękował osobom ze swojego sztabu wyborczego i rodzinie żonie  Magdalenie i córkom.

   Dziękował wolontariuszom, którzy mu w kampanii pomagali ale także już imiennie trzem osobom, ważnym - jak mówił - nazwiskom dla jego biografii politycznej i dla samorządowej drogi.

   - Bardzo dziękuję Bogdanowi Borusewiczowi, "Borsukowi". Bardzo  dziękuję mojemu przyjacielowi i mentorowi Aleksandrowi Hallowi i dziękuję za inspirujące rozmowy z Donaldem Tuskiem.

   Chciałbym bardzo podziękować Kacprowi Płażyńskiemu za wspólną rywalizację. Mam nadzieję, ze wiele punktów, które nas łączą będziemy mogli realizować w Radzie Miasta Gdańska. Mam ogromny szacunek i chciałbym, żeby pan o tym wiedział - mówił.

   Potem mówił o zwycięstwie Gdańska wolnego, otwartego, samorządowego. Niech żyje Gdańsk. Wszystko dla Gdańska - zakończył swoim hasłem wyborczym.

   Na gości czekał potem siedmiopiętrowy tort.  A dla gdańszczan w poniedziałkowy poranek drożdżówki od prezydenta w okolicach dworca w Gdańsku.

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188578
  • Komentarze po sondażu w Gdańsku:

   Piotr Kowalczuk na Facebooku:

   • https://dziennikbaltycki.pl/wybory-samorzadowe-2018-w-gdansku-na-zywo-wyniki-wyborow-4112018-relacje-ze-sztabow-adamowicza-i-plazynskiego-zdjecia-wideo/rz/13639522/rw/188562

  Właśnie dodaliśmy nowe informacje. Kliknij, żeby zobaczyć wpis.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Wideo

  Najczęściej komentowane

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Najczęściej czytane