Chojniczanka zremisowała ze Stalą Mielec. Cztery gole, trzy czerwone kartki

2

1 1 połowa

• Koniec meczu. Chojniczanka remisuje ze Stalą 2:2!

• Chojniczanka nie rezygnuje z kompletu punktów. Paweł Zawistowski uderzał po ziemi, ale tuż obok słupka!

• Silnie strzelał Wojciech Trochim. Futbolówka nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Seweryna Kiełpina!

• Arbiter przedłużył drugą połowę spotkania o sześć minut.

• Z rzutu wolnego strzelał Bartosz Nowak. Świetnie w bramce spisał się Radosław Janukiewicz.

• Druga żółta kartka dla Huberta Wołąkiewicza! Za faul tuż przed polem karnym.

• Z rzutu rożnego dośrodkował Paweł Zawistowski. Uderzał Emil Drozdowicz, ale piłkę ostatecznie do swojej bramki wbił Josip Soljić! 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOL! SAMOBÓJ JOSIP SOLJIĆ! 2:2!

• Ostatnia roszada w Stali. Łukasz Wroński zmienił Grzegorza Tomasiewicza.

• Seweryn Kiełpin długo pracował na żółtą kartkę. Obejrzał ją grę na czas.

• Piłka w siatce Stali po uderzeniu Kamila Sylwestrzaka! Arbiter odgwizdał pozycję spalona.

• Leandro ukarany żółtą kartką.

• Z powietrza uderzał na bramkę Stali. Tomasz Foszmańczyk. Seweryn Kiełpin spisał się bez zarzutów.

• Ofensywna zmiana w Chojniczance. Emil Drozdowicz zastąpił Jacka Podgórskiego.

• Niesamowite! Z rzutu wolnego mocno uderzył Bartosz Nowak. Piłka odbiła się od jednego z zawodników stojącego w murze, przez co zmyliła Radosława Janukiewicza i wpadła do siatki. Grająca w dziewiątkę Stal prowadzi 2:1!

• GOOOOOOOOOL! BARTOSZ NOWAK! 2:1 DLA STALI!

• Kolejny żółty kartonik w dzisiejszym meczu. Tym razem obejrzał go Hubert Wołąkiewicz.

• Mimo liczebnej przewagi nie mogą sforsować defensywy Stali gracze z Chojnic. Paweł Zawistowski uderzał z dystansu, ale jego próba została zablokowana.

• Druga roszadach w drużynie Chojniczanki. Paweł Zawistowski zastąpił na murawie Oskara Paprzyckiego.

• Sylwester Rasmus ukarał Krystiana Getingera żółtym kartonikiem.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Karol Gardzielewicz zastąpił Miłosza Przybeckiego.

• Po rzucie rożnym futbolówkę uderzał Tomasz Boczek. Piłkę na linii bramkowej zatrzymał Seweryn Kiełpin.

• Wojciech Trochim dogrywał futbolówkę w kierunku Jacka Podgórskiego. Skutecznie akcję gospodarzy przerwał Krystian Getinger.

• Zawodnicy Chojniczanki w ataku pozycyjnym. Nic dziwnego, w końcu grają z przewagą dwóch graczy. Na bramkę Kiełpina uderzał Oskar Paprzycki. Jego strzał został zablokowany.

• Arbiter Rasmus rozpoczął drugą część spotkania!

• Marcel Gąsior zmienił Martina Dobrotkę.

• Dwie zmiany w ekipie Stali. Leandro wszedł w miejsce Grzegorza Kuświka.

• Koniec pierwszej połowy! W Chojnicach 1:1! Stal gra w dziewiątkę!

• GOOOOOOOOL! HUBERT WOŁĄKIEWICZ PEWNIE Z RZUTU KARNEGO!

• Decyzja arbitra spowodowała spore zamieszanie! Za faul bez piłki czerwoną kartką ukarany został Rafał Grodzicki!

• Tomasz Mikołajczak zobaczył żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.

• Rzut karny dla Chojniczanki!

• Martin Dobrotka obejrzał żółty kartonik.

• Sędzia doliczył trzy minuty do pierwszej części spotkania.

• Wojciech Trochim świetnie wrzucił piłkę do Tomasza Boczka. Piłka nieznacznie minęła słupek bramki Stali.

• Mateusz Spychała nieprzepisowo zatrzymał Tomasza Foszmańczyka. Arbiter nie miał wątpliwości - druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka.

• Grzegorz Kuświk faulował Tomasza Boczka i obejrzał żółtą kartkę.

• Uderzał na bramkę Stali Piotr Grzelczak. Seweryn Kiełpin z dużymi problemami odbił piłkę na rzut rożny!

• Z dobrej strony pokazał się Tomasz Foszmańczyk, ale błąd techniczny popełnił Tomasz Mikołajczak. Mało konkretna jest dzisiaj Chojniczanka.

• Andreja Prokić faulowany około 25. metrów od bramki Chojniczanki. Z rzutu wolnego uderzył Krystian Getinger, ale nie trafił w światło bramki.

• Silne uderzenie z dystansu Krystiana Getingera! Niewiele się pomylił pomocnik Stali.

• Wojciech Trochim wrzucił piłkę z rzutu rożnego. Ta przeleciała jednak wzdłuż pola bramkowego, nikt nie sięgnął futbolówki.

• Andreja Prokić zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka poleciała wyraźnie ponad bramką Radosława Janukiewicza.

• Grzegorz Tomasiewicz doznał urazu przy uderzeniu. Pomocnik Stali potrzebował pomocy sztabu medycznego.

• Grzegorz Tomasiewicz otrzymał piłkę tuż przed bramką Janukiewicza! Uderzył z woleja z dość ostrego kąta, ale przeniósł futbolówkę wyraźnie nad poprzeczką.

• Mateusz Spychała faulował Miłosza Przybeckiego i obejrzał żółtą kartkę.

• Bez większego zagrożenia pod bramką gospodarzy po rzucie rożnym dla Stali. Piłkę głową do Janukiewicza zgrywał Tomasz Boczek.

• Akcja Stali Mielec zakończona niecelnym strzałem Josip Soljicia z dystansu.

• Po dośrodkowaniu Miłosza Przybeckiego piłka trafiła do Tomasza Foszmańczyka. Zawodnik Chojniczanki z uderzył z woleja obok bramki.

• Miłosz Przybecki wyprzedził obrońcę Stali i oddał celny strzał z dystansu. Seweryn Kiełpin pewnie wyłapał piłkę.

• Grzegorz Tomasiewicz płasko dograł z prawej strony na bliższy słupek. Do piłki dopadł Grzegorz Kuświk i silnym uderzeniem nie dał szans Janukiewiczowi. 1:0 dla gości!

• GOOOOOOOOL! GRZEGORZ KUŚWIK! 1:0 DLA STALI!

• Po szybkiej kontrze Stali Radosław Janukiewicz musiał interweniować poza polem karnym. Bramkarzowi Chojniczanki udało się zażegnać niebezpieczeństwo.

• Gracze Chojniczanki nie stworzyli zagrożenia pod bramką Seweryna Kiełpina po dwóch rzutach rożnych.

• Piotr Grzelczak uderzał z woleja. Futbolówka odbiła się od obrońcy Stali i gospodarze będą wykonywali rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek Sylwestra Rasmusa. Spotkanie w Chojnicach już się rozpoczęło!

• Rezerwowi Stal: Damian Primel, Marcel Gąsior, Leandro, Kacper Sadłocha, Maksymilian Banaszewski, Łukasz Wroński, Sebastian Bergier,

• Rezerwowi Chojniczanka: Grzegorz Wnuk, Rafał Kobryń, Paweł Zawistowski, Karol Gardzielewicz, Serhij Pilipczuk, Krzysztof Danielewicz, Emil Drozdowicz.

• W poprzednim sezonie w obu spotkaniach ligowych pomiędzy Chojniczanką i Stalą wygrywał zespół z Chojnic. Najpierw w październiku zeszłego roku w Mielcu pokonał Stal 2:1 po bramkach Andrzeja Rybskiego i Wojciecha Lisowskiego, a na początku maja w Chojnicach zwyciężył 1:0 ponownie po trafieniu Lisowskiego.

• W Chojnicach w meczu 12. kolejki 1 ligi Chojniczanka zmierzy się ze Stalą Mielec. Gospodarze u siebie jeszcze nie przegrali ligowego meczu, a fatalnie spisująca się ostatnio Stal wydaje się idealnym rywalem, by tę serię podtrzymać. A może przyjezdni z Mielca sprawią niespodziankę? Zapraszamy na relacja LIVE!

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

©Fot. Anna Kaczmarz

Chojniczanka zremisowała ze Stalą Mielec 2:2 w meczu Fortuna I ligi. Nie zabrakło emocji, goli, czerwonych kartek.

Mecz w Chojnicach nie zaczął się po myśli gospodarzy. Stal wyprowadziła w 6 minucie szybką akcję, a gospodarzy przed utratą gola uratował interweniujący poza polem karnym Radosław Janukiewicz. Jednak dwie minuty później i on był bezradny. Piłkę dośrodkował Grzegorz Tomasiewicz, a akcję celnym strzałem zakończył Grzegorz Kuświk, były napastnik Lechii Gdańsk.
    Na kolejne interesujące wydarzenia na boisku przyszło trochę poczekać. W 37 minucie bramkarz gości uratował swój zespół przed utratą gola po strzale Piotr Grzelczaka. Pięć minut później Chojniczanka grała z przewagę jednego zawodnika, kiedy Mateusz Spychała został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Tuż przed przerwą Stal straciła kolejnego piłkarza. Rafał Grodzicki otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie piłkarza Chojniczanki. Rzut karny, którego na wyrównującego gola zamienił Hubert Wołąkiewicz.

Wydawało się, że w drugiej połowie gole dla Chojniczanki będą tylko kwestią czasu. W końcu gospodarze mieli aż dwóch zawodników więcej na boisku. I swoją szansę miał Tomasz Boczek, ale dobrą interwencją popisał się Seweryn Kiełpin. W 69 minucie zaskoczenie wśród kibiców i zawodników gospodarzy. Bartosz Nowak strzelił z rzutu wolnego, futbolówka odbiła się od jednego z piłkarzy stojących w murze i wpadła do siatki obok zaskoczonego Janukiewicza. Gospodarze grali coraz bardziej nerwowo. Wreszcie w 67 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Paweł Zawistowski, strzelał Emil Drozdowicz, a ostatecznie Josip Soljić strzelił gola samobójczego. Jeszcze później Wołąkiewicz dostał drugą żółtą i czerwoną kartkę, a w doliczonym czasie gry niewiele do szczęścia zabrakło Chojniczance po strzałach Wojciecha Trochima i Zawistowskiego.

Vital Heynen: Jeśli po mistrzostwach świata na lotnisku będą czekali na nas zadowoleni kibice, postawię im piwo