4/7 Zamknij

3. Aresztowanie i zarzuty dla Sławomira NowakaW przeciwieństwie do wiadomości na temat prowadzonych od lat postępowań, prawdziwym gromem z jasnego nieba

Marek Szawdyn

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

3. Aresztowanie i zarzuty dla Sławomira Nowaka

W przeciwieństwie do wiadomości na temat prowadzonych od lat postępowań, prawdziwym gromem z jasnego nieba było zatrzymanie 20.07.2020 r., a następnie osadzenie w areszcie Sławomira Nowaka byłego gdańskiego posła Platformy Obywatelskiej oraz ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie Donalda Tuska. Polityk (a być może już ex-polityk) od początku przekonuje o swojej niewinności, a działania prokuratury nazywa „polityczną ustawką”. Dlatego zdecydował się m.in. zgodzić na publikację pełnego nazwiska.

Według śledczych miał m.in. żądać udzielania korzyści majątkowych w zamian za decyzje o przyznawaniu zleceń przy budowie dróg, jako szef ukraińskiej państwowej agencji drogowej Ukrawtodor oraz kierować grupą przestępczą.

Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie okazał się zdaniem sądu na tyle mocny, że b. szef resortu transportu, co najmniej do połowy stycznia pozostanie za kratami, a obok niego wśród podejrzanych znaleźli się np. także były prezes PKN Orlen Dariusz K., były wiceprezes PGE - Wojciech T., którzy za intratne stanowiska wręczyć mieli politykowi łapówki. O zagmatwanej i wielowątkowej sprawie szeroko pisaliśmy TUTAJ >>>.
Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy