Chełmski strażak Rafał Bereza zdobył cztery złote medale w Magdeburgu

Jolanta Masiewicz
Rafał Bereza Faceboook
Aż cztery złote medale wywalczył chełmski strażak Rafał Bereza podczas międzynarodowych zawodów FireFit Championships Europe, które trwały od 4-5 maja w Magdeburgu w Niemczech.

Sukces na międzynarodowych zawodach w Magdeburgu

- Na otwarcie sezonu udałem się do Magdeburga, gdzie wywalczyłem 4 złote medale. Pierwszy start jest zawsze wielką niewiadomą na jakim poziomie jesteśmy i czy przygotowania idą w dobrą stronę. Zwyciężyłem w zawodach z czasem 1.17.01 jest do dobry prognostyk na kolejne starty, że idę w dobrą stronę - podkreśla Rafał Bereza na swoim Facebooku.

Rafał Bereza zajął cztery 1 miejsca w kategorii: M30, Open, tandem mix z Beatą Świderską z KM PSP Wrocław oraz sztafeta mix.

Rafał Bereza już od kilkunastu lat regularnie święci sukcesy w zawodach pożarniczych i jest uznawany za jednego z najlepszych strażaków w Polsce i na świecie

Rafał Bereza pochodzi z Wólki Orłowskiej w gminie Izbica. Obecnie pełni służbę w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie. Zawód strażaka przechodzi w rodzinie Berezów z pokolenia na pokolenie. Zaczęło się od dziadka Rafała, który pracował w Ochotniczej Straży Pożarnej. Następnie ojciec Wiesław przepracował aż 28 lat w zamojskiej straży pożarnej. Teraz jego trzej synowie kontynuują tradycję.

Od 2012 r. zawody sportowo-pożarnicze są pasją Rafała Berezy. Wtedy to po raz pierwszy wystartował w zawodach Toughest Firefighter Challenge. Przez ponad dekadę, z powodzeniem w nich startując, zdobył najwyższe trofea zarówno podczas Mistrzostw Europy, jak i Mistrzostw Świata.

Podczas odbywających się w Kanadzie mistrzostw świata zdobył tytuł „Najtwardszego Strażaka” w formule FireFit. Uczestniczyli w nich strażacy najlepsi z najlepszych z Europy i Ameryki Północnej.

Rafał Bereza nie miał sobie równych również podczas mistrzostw świata Firefighter Challenge 2023, które odbywały się na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Chełmski strażak wywalczył kolejny tytuł mistrza świata zdobywając 5 złotych medali i 1 brązowy medal. Z pewnością to nie koniec jego sukcesów. Ciągle trenuje i podnosi swoje umiejętności.