reklama

Życzenia dla kapłanów na Wielki Czwartek 2019. Dzień kapłana 18 kwietnia. Jakie życzenia dla księży na święto kapłanów? 18.04.2019

TKZaktualizowano 
Wielki Czwartek to święto kapłanów. W tym dniu został ustanowiony sakrament Kapłaństwa i Eucharystii. Waldemar Wyelgalski/Polskapresse
Wielki Czwartek to święto ruchome, które może wypaść pomiędzy 19 marca a 22 kwietnia. Rozpoczyna Triduum Paschalne, czas skupienia i refleksji, a także oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie. Wielki Czwartek to także Dzień Kapłana - według nauki Kościoła, w tym dniu został ustanowiony sakrament Kapłaństwa oraz Eucharystii. Wypada w tym roku 18 kwietnia. Warto pamiętać o życzeniach dla księży. To właśnie w Wielki Czwartek Chrystus, na znak równości, umył stopy swoim uczniom. Jakie życzenia będą dobre dla kapłanów na ich święto? Jakie tradycje są związane z tym dniem?

WIELKI CZWARTEK 2019. TRADYCJE I ZWYCZAJE

W Wielki Czwartek odbywają się tylko dwie liturgie. Pierwsza z nich, odbywa się tylko w kościele katedralnym. Jest to tak zwana Msza Krzyżma Świętego - w jej trakcie święcone są święte oleje (krzyżmo) oraz odnawiane są przyrzeczenia kapłańskie.

W pozostałych kościołach w Wielki Czwartek odbywa się jedna msza święta, która rozpoczyna Triduum Paschalne. W czasie śpiewania hymnu: "Chwała na wysokości Bogu" biją dzwony, a wierni uderzają w kołatki. Ma również miejsce adoracja krzyża i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.


Niedziela Palmowa 2019

Z Wielkim Czwartkiem związane są następujące tradycje:

  • Ostatnia Wieczerza - na pamiątkę ostatniej wieczerzy dochodzi do wspólnych spotkań rodzin przy uroczystej kolacji. Na stole powinny pojawić się ryby oraz pieczywo. W ten dzień maluje się także pisanki.
  • Mycie stóp - na pamiątkę ustanowienia Eucharystii wielu biskupów myje wiernym stopy, ma to symboliczne znaczenie, gdyż również Chrystus w czasie ostatniej wieczerzy pokazał w ten sposób swoją jedność i równość z ludem

ŻYCZENIA DLA KAPŁANÓW NA WIELKI CZWARTEK 2019

W ten dzień kapłani odbierają życzenia w czasie wieczornej mszy świętej. Ważna jest również dla nich pamięć w modlitwie, która jest wyrazem wsparcia dla księży.

Przykładowe życzenia dla kapłanów na Wielki Czwartek 2019:

Kapłanów Swoich dał nam Bóg,
By nas bronili z mocy złego,
Aby z ciernistych wiedli dróg,
Zbłąkane owce wprost do Niego,
Najświętsze Serce ustrzeż ich,
We wszystkich życia chwilach złych,
Niech czystym sercem służą Ci,
Przez życia swego wszystkich dni.

"Kapłan to człowiek żyjący samotnie po to, aby inni nie byli samotni" - św. Jan Paweł II.

Drodzy kapłani!
Bóg obdarzył nas wielką łaską
stawiając Was na naszej drodze.
Dziękujemy, że jesteście z nami i dla nas.
Życzymy Wam łask Bożych, wytrwania na drodze,
którą wybraliście, entuzjazmu i siły
potrzebnej do głoszenia Radosnej Nowiny.
A szczególnie opieki Matki Bożej.
Szczęść Boże

Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia (J 8.12)

POLECAMY NA WIELKANOC 2019:

Wideo

Materiał oryginalny: Życzenia dla kapłanów na Wielki Czwartek 2019. Dzień kapłana 18 kwietnia. Jakie życzenia dla księży na święto kapłanów? 18.04.2019 - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
marek

Nie każdy ksiądz jest zł , nie każdy to pedofil ale jak ludzie tak uważają to dlaczego ja nie mogę powiedzieć że ludzie są źli bo przecież tyle złego się dzieje . Przemyśl to bo gadasz głupoty . A tobie życzę miłych świąt.

1

bardzo fajny wiersz

A
Anna Pac

Szkukajcie na fB;

K
z

N
s
z
z

S
o
l
i
d
a
r
n
o
s
c

O
r
g
a
n
i
s
t
o
w 11

A
Anna Pac

WSZYSCY PIER...LCIE DZIECI, aż WSZYSTKICH WAS ZAMKNĄ! Tego Wam życzę z Całego Serrca!

Dodaj ogłoszenie