Zwycięstwo na miarę utrzymania [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

UKS PCM Kościerzyna w ostatnim meczu sezonu pokonał Piotrcovię zapewniając sobie utrzymanie w Superlidze.

Starcie kościerskich szczypiornistek z drużyną Piotrcovii Piotrków Trybunalski było niezwykle ważne dla ostatecznego układu tabeli Superligi. Po przegranej UKS PCM Kościerzyna z zespołem z Kobierzyc, sytuacja kościerskiej drużyny mocno się skomplikowała. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego, aby zapewnić sobie grę w przyszłym sezonie w Superlidze, i nie oglądać się na wynik meczu KPR Jelenia Góra z Kobierzycami, musiały wygrać wyjazdowe starcie z Piotrcovią.

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że spotkanie będzie niezwykle emocjonujące. Kibice mogli oglądać szybką grę z obu stron. Ataki obydwu zespołów zwykle kończyły się bramkami. Świadczy o tym wynik z pierwszej części, w której obydwie ekipy zdobyły po 18 bramek.

W drugiej połowie, tempo gry ewidentnie spadło. Gospodynie zaczęły popełniać proste błędy, co z zimną krwią wykorzystywały zawodniczki z Kościerzyny. Warto wspomnieć, że w tej części meczu znakomicie prezentowała się Magdalena Krajewska, która zdobyła najwięcej, bo 6 bramek, dla zespołu z Kaszub. Pięć trafień zaliczyła Agnieszka Białek, a cztery razy bramkarkę rywalek pokonywała czołowa snajperka UKS-u, Justyna Belter. W efekcie, kościerska drużyna wyszła z tego pojedynku zwycięsko, pokonując Piotrcovię 29:26.