Zwycięstwo na koniec sezonu

Sokół Kościerzyna zakończył tegoroczne rozgrywki w I lidze piłki ręcznej zwycięstwem na MKS Poznań.

Przed tym spotkaniem wszystko wskazywało na to, że Sokół może mieć kłopoty ze zwycięstwem, ponieważ kościerski zespół pojechał do Poznania tylko w 10-osobowym składzie. Pierwsze minuty meczu pokazały jednak, że Sokół grający w osłabieniu, może postawić twarde warunki swojemu rywalowi. Przez 20 minut, spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg.

Później poznaniacy zdobyli dwubramkową przewagę, jednak do przerwy podopiecznym Andrzeja Gryczki udało się ją zniwelować do jednego trafienia. W drugiej części meczu kościerzynianie zdecydowanie dominowali na parkiecie. Znakomicie w bramce spisywał się Pieńczewski, który uratował swoją ekipę od utraty kilku bramek.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem kościerskiego zespołu 32:28. Najwięcej bramek w tym spotkaniu dla Sokoła zdobył Ireneusz Żak, który 10 razy trafiał do bramki poznańskiej drużyny.

Sokół Kościerzyna kończy ten sezon na 9 miejscu w tabeli I ligi piłki ręcznej mężczyzn. W 26 meczach podopieczni Andrzeja Gryczki odnotowali 11 zwycięstw, 2 remisy, a 13 spotkań przegrali. Na swoim koncie zgromadzili 24 punkty.