Zwycięstwo było blisko, ale z wygranej cieszyli się przeciwnicy

Kościerskim koszykarzom Remusa nie udał się wyjazd do Słupska. Podopieczni Zbigniewa Kobusa przegrali z STK Czarnymi Laminopol Słupsk 65:72.

Początek spotkania w Słupsku w ogóle nie wskazywał, że kościerska drużyna przegra ten mecz. Zawodnicy Remusa znakomicie grali w defensywie, a także skutecznie w ofensywie. Pierwsza odsłona zakończyła się ich zdecydowanym zwycięstwem 39:21. Jednak kilkunastopunktowa zaliczka okazała się niewystarczająca.

W drugiej połowie gospodarze sukcesywnie zaczęli odrabiać straty. Jeszcze 5 minut przed końcową syreną na tablicy wyników widniał remis i zwycięstwo było w zasięgu ręki. Jednak końcówka meczu należała zdecydowanie do gospodarzy i z ostatecznej wygranej cieszyli się zawodnicy Czarnych Słupsk.

Dla KUKS Remus Koś-cierzyna najwięcej punktów zdobył Sebastian Rompa. Zawodnik ten zdobył 23 punkty. O trzy mniej zaliczył Karol Felskowski.

Kolejny mecz koszykarze Remusa rozegrają już na własnym terenie. W najbliższą niedzielę, 31 stycznia, podopieczni Zbigniewa Kobusa zmierzą się z drużyną Wejherowa. Początek spotkania w kościerskiej Sokolni o godz. 13.