Zwycięstwo biało-zielonych rugbistów nad Juvenią Kraków w meczu bez publiczności

Adam Mauks
Adam Mauks
Piłkę wrzuca Igor Olszewski z Lechii
Piłkę wrzuca Igor Olszewski z Lechii Adam Mauks
Nadspodziewanie łatwo Lechia wygrała w Gdańsku z Juvenią Kraków

Zdecydowanie lepsi byli rugbiści Lechii w pierwszej części meczu z Juvenią. Mecz był rozgrywany bez widzów, ale to nie zdeprymowało rugbistów Lechii, którzy mocno rozpoczęli to spotkanie szybko obejmując prowadzenie. Do końca pierwszej połowy fizyczna dominacja gdańszczan była bardzo wyraźna. Lechia tę połowę wygrała 31:0 nie pozwalając Juvenii praktycznie na nic.

Trener krakowskiej piętnastki Konrad Jarosz nie miał litości dla swoich zawodników w przerwie słownie komunikując im swój ogromny zawód. Reprymenda poskutkowała, bo bardzo młoda drużyna z Krakowa zaczęła w drugiej połowie grać dużo lepiej. Lechia jednak nie dała sobie odebrać wygranej.

- Dziękuje i gratuluje wszystkich kolegom z Lechii postawy i wygranej. Oczywiście, że sporo jeszcze błędów popełniliśmy, ale nasza praca zaczyna przynosić efekty - powiedział Marek Płonka, kapitan Lechii.

Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 38:5 (31:0)
Punkty dla Lechii: Rafał Lademann 5, Milan Kossakowski 10, Rafał Janeczko 6, Tomasz Rokicki 10, Robert Wójtowicz 5, Paweł Boczulak 2. Dla Juvenii: Maciej Dorywalski