Zwycięski lot Sokoła w ostatnim pojedynku kończącego się sezonu

Sokół Browar Kościerzyna rozegrał ostatnie spotkanie w ligowym sezonie.

Kościerscy szczypiorniści zakończyli tegoroczne zmagania zwycięstwem. Podopieczni Andrzeja Gryczki tym razem rywalizowali na wyjeździe z ŚKPR Świdnica. Nasi szczypiorniści już na początku spotkania mocno zaznaczyli, że są faworytem tego meczu. Szybko wyszli na czterobramkowe prowadzenie, jednak później zdecydowanie stanęli w miejscu. Świadczy o tym fakt, że od 10 minuty, do końca pierwszej połowy, trafili do bramki przeciwników tylko cztery razy.

Strzelecką niemoc kościerzynian wykorzystali gospodarze, którzy na przerwę schodzili z dorobkiem 12 trafień, a Sokół miał ich o 3 mniej. Przewaga miejscowych utrzymywała się do 45 minuty. Od tego momentu kościerzynianie zaczęli grać zdecydowanie lepiej, a doskonałą dyspozycję w bramce Sokoła prezentował Michał Świrkula. Ostatecznie Sokół wywiózł ze Świdnicy 2 punkty odnosząc zwycięstwo 25:22. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobył Maciej Reichel. Zawodnik ten sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Kilka zespołów I ligi rozegra ostatnie mecze w ten weekend, dlatego za tydzień podsumujemy ostatecznie wyniki Sokoła w tym sezonie.