Zwycięski koniec rundy

A Sokół Kościerzyna w ostatnim meczu jesiennej rundy pokonał przed własną publiką szczypiornistów z Poznania.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego faworytem tego spotkania był z pewnością zespół kierowany przez Andrzeja Gryczkę. Jednak przebieg zawodów pokazał, że zwycięstwo kościerskiego zespołu nie przyszło łatwo.

Już od pierwszych minut było wiadomo, że przyjezdni z Poznania bardzo wysoko postawią poprzeczkę zawodnikom Sokoła. Nasz zespół przez kilkanaście minut nie potrafił wypracować bezpiecznej przewagi, która pozwoliłaby w dalszej części na swobodne grę i kontrolowanie sytuacji. Po upływie kwadransa, MKS Poznań prowadził różnicą dwóch bramek.

W końcowej fazie pierwszej połowy, dominowali jednak na parkiecie nasi szczypiorniści. Ostatecznie do szatni schodzili z dorobkiem 19 bramek, natomiast MKS Poznań miał o cztery oczka mniej.

Po wznowieniu gry, nadal utrzymywała się przewaga gospodarzy, jednak co kilka minut przeciwnicy niwelowali przewagę i doganiali wynik Sokoła. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że podczas szybkich kontrataków zespołu z Poznania rewelacyjnie spisywali się bramkarze kościerskiej drużyny. Należy też dodać, że nasi szczypiorniści bardzo skutecznie wykorzystywali również rzuty karne, co okazało się kluczem do ostatecznego zwycięstwa. Ostatni mecz w tej rundzie Sokół wygrał 31:28. Teraz szczypiorniści udają się na zasłużony odpoczynek.

Rozgrywki zostaną wznowione 24 stycznia. Warto dodać, że pierwszym rywalem kościerskiego Sokoła będzie drużyna Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.