Zwycięski horror w Chojnicach

Michał Piepiorka
Po tym strzale Szymona Kaźmierowskiego padła pierwsza bramka dla Chojniczanki
Po tym strzale Szymona Kaźmierowskiego padła pierwsza bramka dla Chojniczanki Michał Piepiorka
Po dwóch meczach II ligi Chojniczanka Chojnice ma komplet punktów. W niedzielę zawodnicy trenera Grzegorza Kapicy pokonali beniaminka Calisię Kalisz, ale to zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Goście z Kalisza od początku meczu pokazali, że na Pomorze nie przyjechali łatwo sprzedać skóry. Calisia od początku grała agresywnie, skutecznie uniemożliwiając Chojniczance konstruowanie akcji. Kibice na stadionie w Chojnicach piłkę w bramce widzieli już w 18 minucie. Wówczas błąd bramkarza i obrony gości wykorzystał Szymon Kaźmierowski. Odegrał do wolnego Krystiana Pieczary, ale jego strzał z linii ofiarnie wybił Łukasz Wiącek.

Pierwszego gola zdobyli jednak goście. W 24 minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki skierował Krzysztof Gościniak.

Po przerwie Chojniczanka dążyła do wyrównania. Sporo ożywienia w grze gospodarzy wniosło wejście na boisko Aleksandra Atanackovicia. Po jego akcji wyrównującą bramkę strzelił Szymon Kaźmierowski. W 69 minucie powinno być już 2:1, ale Krystian Pieczara nie wykorzystał rzutu karnego.

Napastnik Chojniczanki zrehabilitował się dwie minuty później. Kaźmierowski zagrał piłkę do Pieczary i ten w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Marcina Ludwikowskiego i ustalił wynik na 2:1 dla Chojniczanki.

Chojniczanka Chojnice - Calisia Kalisz 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Gościniak (24), 1:1 Kaźmierowski (58), 2:1 Pieczara (72)

Chojniczanka: Kołba - Mikołajczyk, Kaśnikowski, Jakosz, Marynowicz - Posmyk (57 Tarnowski), Szczepan (56 Atanacković), Parzy, Trojanowski (74 Hajdamowicz) - Kaźmierowski, Pieczara

Calisia: Ludwikowski - Bzdęga, Wiącek, Migawa (59 Lis), Maksymov - Matuszewski, Gościniak (77 Kotwica), Nedyalkov (74 Sowiński), Świrgiel (59 Kupczyk) - Ciesielski, Odunka