Związkowcy: Zwyciężymy!

  Związkowcy: Zwyciężymy!

  Marcin Pszczółkowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Zaostrza się konflikt w elbląskim Logstorze, specjalizującym się w produkcji rur preizolowanych. Od kilkunastu dni część 200-osobowej załogi strajkuje. Związkowcy walczą w ten sposób z pracodawcą o wypłatę nagród za 2007 rok lub podniesienie wynagrodzeń.
  Zarząd firmy nie godzi się na żądania i nie wyklucza przeniesienia produkcji do innej fabryki.
  Związkowcy nie zamierzają się jednak poddać i zapowiadają walkę do końca, czyli do zwycięstwa. W czwartek zorganizowali pikietę przed budynkiem firmy, w której wzięło udział ponad 80 osób.

  Wywiesili hasła z żądaniami podwyżek oraz flagi Solidarności. Były syreny, gwizdy i krzyki.
  Tym razem wśród manifestujących pojawił się też polityk, senator PiS Sławomir Sadowski.

  - Nie wiem nic o sytuacji - przyznał Sadowski. - Przyszedłem, aby poznać problem i jeśli to możliwe, także pomóc. Jestem tu, by pomóc. Wiem, że koledzy z Platformy Obywatelskiej też interesują się tym problemem. Nie mogą tu dziś być, ponieważ trwają obrady parlamentu.

  Ten, wydawałoby się, mało znaczący akcent w manifestacji ma jednak kolosalne znaczenie. Przy całkowicie biernej postawie zarządu Logstoru działacze Solidarności przenieśli konflikt na wyższy - polityczny poziom.
  - Nie pozwolimy nigdy na łamanie prawa! Nie cofniemy się przed niczym i zwyciężymy - grzmiał Mirosław Kozłowski, przewodniczący elbląskiego regionu NSZZ Solidarność, któremu wtórowali związkowcy.

  - Panie dyrektorze, ta manifestacja to tylko kolejne ostrzeżenie, aby nas nie lekceważyć i spotkać się w końcu przy stole - mówił dalej Kozłowski.
  Andrzej Szatkowski, szef związku w Logstorze ubolewał, że zarząd firmy nadal nie chce prowadzić negocjacji ze strajkującymi. - Proszę nie wierzyć, że firma nie przyniosła nadzwyczajnego zysku - mówił Szatkowski.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo