sportowy24
  Żużlowcy przed sezonem zaprezentują się w Parlamencie

  Żużlowcy przed sezonem zaprezentują się w Parlamencie

  Karol Merk

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Żużlowcy przed sezonem zaprezentują się w Parlamencie

  ©Karolina Misztal

  Sezon zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj fani gdańskiego żużla po zimowej przerwie znów będą mieli okazję zobaczyć zawodników Wybrzeża. Tym razem nie na torze, a... w klubie muzycznym.
  Żużlowcy przed sezonem zaprezentują się w Parlamencie

  ©Karolina Misztal

  Zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk zaprezentują się dzisiaj swoim fanom w klubie muzycznym Parlament (ul. Św. Ducha 2). Impreza rozpocznie się o godz. 18.30. Wejść do klubu można będzie od godz. 18, a sam wstęp jest bezpłatny i nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

  Głównym punktem wydarzenia będzie prezentacja i rozmowy z zawodnikami Wybrzeża. Swoją obecność potwierdzili prawie wszyscy żużlowcy. Obecni będą mieli okazje zrobić sobie zdjęcie z żużlowcami oraz na klubowym motocyklu i wziąć od zawodników Wybrzeża autografy na specjalnie przygotowanych pocztówkach.

  W Parlamencie poznamy także nowy design kevlaru. W ubiegłym roku i dwa lata temu żużlowcy jeździli w barwach niebiesko-biało-czerwonych. W tych sezonach nie udało się wywalczyć awansu do PGE Ekstraligi i jak zapowiadają pracownicy klubu - przyszedł czas na zmiany.

  Podczas prezentacji zaplanowany jest także występ trójmiejskiego iluzjonisty Rafała Reszkego. Przeprowadzona zostanie także licytacja koszulki „Wierność jest istotą naszego klubu” z podpisami wszystkich zawodników Wybrzeża. Dochód z licytacji przeznaczony będzie na pomoc dla Michaliny Jeleniewskiej. Michalina jest uczennicą klasy sportowej Liceum Jana III Sobieskiego w Tczewie. Szesnastolatka we wrześniu ubiegłego roku podczas zajęć wychowania-fizycznego poczuła pulsowanie w prawej skroni, ostry ból głowy i osłabienie lewej części ciała. Lekarze zdiagnozowali u niej udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu oraz podejrzenie guzkowego zapalenia naczyń. Miesięczny koszt rehabilitacji dziewczyny to około 11 tys. złotych.

  Zawodnicy nie będą jednak długo świętować. W sobotę żużlowcy wyjeżdżają bowiem do Szczyrku na obóz przedsezonowy. Tam czeka już na nich Marcin Turowski, którego nie będzie dzisiaj w Parlamencie. Podczas obozu poznamy zapewne formę zawodników. Jak zapowiadał trener ds. przygotowania fizycznego Jarosław Hulko, żużlowcy przejdą testy sprawnościowe i omówione zostaną weekendy meczowe.

  Oficjalnie sezon rozpoczyna się pod koniec marca, ale żużlowcy wyjazdem do Szczyrku kończą najintensywniejszy okres indywidualnych przygotowań. Teraz czas na treningi drużynowe i zgranie drużyny.

  - Podczas obozu żadnych ciężkich treningów robić nie będziemy. Bardziej traktujemy to jako formę integracji, poznania siebie, spożytkowanie czasu oraz wyboru kapitana - zapowiada trener Jarosław Hulko.

  Sezon żużlowy rozpocznie się we wtorek, 27 marca od eliminacji Złotego Kasku w Gdańsku, Poznaniu i Ostrowie (31 marca). Tydzień później Wybrzeże zmierzy się na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w pierwszym ligowym meczu z Agree Speedway Wandą Karków.


  Adam Owen po meczu Lechia - Piast: Jestem bardzo rozczarowany


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  WIDEO: Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [materiał partnera]

  WIDEO: Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [materiał partnera]

  POLECAMY:

  POLECAMY: "Sekrety gdyńskich kamienic" - do kupienia w naszej księgarni

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!