reklama

Zostawił szafę i odcisnął dłonie

Tomasz RozwadowskiZaktualizowano 
Tomasz Rozwadowski
Tomasz Rozwadowski
Piątek, 2 października 2009.

1. Skandal tygodnia: szwedzkie mięso. Leciwe konserwy pochodziły z zasobów szwedzkiej armii, więc, biorąc pod uwagę historyczno-militarne zaszłości, potrawę na jego bazie można spokojnie określić mianem "zemsty Karola Gustawa" lub "fortelu Wazów".

2. Exodus tygodnia: Henryk Jankowski. Nikt nie jest wieczny, nawet prałaci o niekwestionowanych historycznych zasługach. Ta emerytura, z całym szacunkiem, należała się od dawna.

3. Cięcie tygodnia: etaty w policji. Budżet chudnie, w związku z czym będzie nas chroniło mniej policjantów. Może w służbie pozostanie tylko elita? A może przeciwnie.

4.Cytat tygodnia: "Zaś co do Sucharskiego i Dąbrowskiego, uważam, że w legendzie Westerplatte jest miejsce dla nich obu". Są zwolennicy legend ciasnych i legend nadmiernie pojemnych. Ta, proponowana przez historyka Andrzeja Drzycimskiego, wydaje się sensowna i w sam raz.

5. Idiotyzm tygodnia: ulica Spokojna. Rajcy Sztumu uznali osobę marszałka Józefa Piłsudskiego za zbyt kontrowersyjną, by mogła patronować nowej ulicy. Sam zainteresowany z pewnością powiedziałby lokalnym politykom, gdzie ma powyższą decyzję. Na ludzkiej małości znał się przecie wyjątkowo dobrze.

6. Comeback tygodnia: Jan Brzechwa. Słynny bajkopisarz będzie jednak patronem gdańskiej podstawówki nr 84, chociaż na patrona przypuściły atak klony mędrców ze Sztumu. Może i tam w końcu ktoś się opamięta?

7.Kobieta tygodnia: Iza Sokołowska. Gdybym powiedział gdańskiej tancerce, że jej życie przypomina scenariusz, z pewnością by jej to nie pocieszyło. Z całego serca życzę jej jednak, by ta historia miała szczęśliwe zakończenie.

8. Niedmuchający tygodnia: Ludwik Butkiewicz. Wójt gminy Stary Dzierzgoń (uwaga! w powiecie sztumskim) odmówił policji badania alkotestem. Są tacy, dla których w polityce stanowczość jest wartością najwyższą.

9.Pożegnanie tygodnia: sopocki "ślimak". Charakterystyczny taras widokowy dla jednych był architektonicznym koszmarkiem, dla innych perłą modernizmu. Pogodzi ich ekipa rozbiórkowa, która niebawem wejdzie do akcji.

10. Fatum tygodnia: Roman Polański. Wielki reżyser został po latach doścignięty przez własne grzechy sprzed lat. Nam wypada dobrze się prowadzić i odwiedzać materialne ślady, które pozostawił po sobie w Trójmieście. I po cichu trzymać za Niego kciuki.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie