Żona może przejąć pensję męża. Sąd może podjąć taką decyzję, ale jest warunek! O czym mówi art. 27 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego?

Pola LewickaZaktualizowano 
Żona może przejąć wypłatę męża, a mąż wypłatę żony? Czy istnieje przepis, który może regulować taką sytuację między małżonkami? Okazuje się, że jest to możliwe. Przypadek został opisany przez "Gazetę Wyborczą".

Przejęcie wypłaty męża. Kroki prawne

"Gazeta Wyborcza" opisuje przypadek kobiety, która na swój rachunek bankowy dostaje pensję męża. Dlaczego? Sąd podjął tę decyzję na podstawie jej powołania się na art. 27 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego z uwagi na problemy finansowe w rodzinie. Kobieta udowodniła, że mąż w niewystarczający sposób dokłada się do domowego budżetu i dużą część swojej wypłaty przeznacza na swoje własne potrzeby, w tym używki, nie biorąc pod uwagę potrzeb domowników.

Żona może przejąć pensję męża? Decyzja sądu

Otóż, jak wynika z przepisu art. 27 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego:

Oboje małżonkowie obowiązani są, każdy według swych sił oraz swych możliwości zarobkowych i majątkowych, przyczyniać się do zaspokajania potrzeb rodziny, którą przez swój związek założyli. Zadośćuczynienie temu obowiązkowi może polegać także, w całości lub w części, na osobistych staraniach o wychowanie dzieci i na pracy we wspólnym gospodarstwie domowym.

Dlaczego kobieta zdecydowała się na takie rozwiązanie? Wkład do wspólnego budżetu ze strony męża wynosił 400 zł, co jej zdaniem było zbyt małą kwotą.

POLECAMY NA STRONIE KOBIET:

polecane: FLESZ: Demaskujemy mity o weganizmie i wegetarianizmie

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie