Żółta karta za wyjazdy prezydenta Biedronia

Aleksander Radomski
Aleksander Radomski
Zaktualizowano 
Zagraniczne wyjazdy prezydenta Słupska stanęły na wczorajszej sesji rady miejskiej.  Dziś prezydent jest we Francji.
Zagraniczne wyjazdy prezydenta Słupska stanęły na wczorajszej sesji rady miejskiej. Dziś prezydent jest we Francji. Krzysztof Piotrkowski
Dla słupskiej rady miejskiej nie każda podróż prezydenta Biedronia jest wyjazdem służbowym. Rajcy przyjęli stanowisko, w którym wyrazili swoją dezaprobatę dla prezydenckich wojaży.

„Rada miejska w Słupsku wyraża dezaprobatę wobec działań Prezydenta Miasta Słupska pana Roberta Biedronia, polegających na nadawaniu wyjazdom prywatnym charakteru służbowych” - takie stanowisko przyjęli na wczorajszej sesji rajcy. Wnioskował o to klub Prawa i Sprawiedliwości. Za było 14 z 22 radnych.

Radni w tym samym dokumencie zaapelowali do prezydenta, „by korzystając z zaproszeń, w szczególności z zaproszeń wynikających ze światopoglądu, zapraszający nie nadużywał uprawnień prezydenta miasta wynikających z artykułu 31 ustawy”. Przepis ten mówi, że to wójt kieruje bieżącymi sprawami gminy, ale również, że to on reprezentuje ją na zewnątrz.

Zdaniem rady, nie każdy wyjazd Biedronia może być traktowany jako ten, na którym reprezentuje on miasto Słupsk. Przeciwko takiemu stawianiu sprawy publicznie wypowiedział się jedynie Kazimierz Czyż, dla którego to stanowisko jest śmieszne i niedorzeczne.

- Uważam, że prezydent Biedroń, gdzie by nie pojechał, reprezentuje Słupsk - podkreślał. - Widzieliśmy już różnych prezydentów w różnych delegacjach i w różnych miejscach. Te wyjazdy nie przynoszą ujmy ani miastu, ani nam.

Stanowisko przyjęte przez radę jest pokłosiem ostatniego wyjazdu Roberta Biedronia do Las Vegas na 31. Międzynarodową Konferencję LGBT. Biedroń - jak sam zaznaczał -pojechał tam reprezentować miasto. Zapowiedział jednocześnie, że nie weźmie delegacji. Od początku swojej kadencji włodarz Słupska odbył trzydzieści wyjazdów służbowych, w tym dziewięć zagranicznych. Tydzień po zaprzysiężeniu był w Brukseli, na posiedzeniu Komisji Komitetu Regionów. Trzy miesiące później samorządową destynacją był Berlin, a konkretnie tamtejsze targi turystyczne. Później podróżował do Kopenhagi, Tarnopolu i stolicy Francji. Choć brał udział we wczorajszej sesji rady miasta, to podczas odczytywania stanowiska go nie było. Jak można wyczytać z harmonogramu jego najważniejszych spotkań (jest dostępny na stronach internetowych urzędu), dziś i jutro jest w Paryżu, gdzie jako prelegent bierze udział w seminarium dotyczącym polskich sukcesów w urbanizacji i rozwoju miast w kontekście zmieniającej się rzeczywistości.

Międzynarodowe wyjazdy Roberta Biedronia

- grudzień 2014 - Bruksela, udział w posiedzeniu Komisji COTER Komitetu Regionów
- marzec 2015 - Berlin, targi turystyczne
- maj Kopenhaga, seminarium dla duńskich firm, spotkanie z Confederation of Danish Industry, spotkanie z firmą Dovista, spotkanie z firmą Sondex
- sierpień - Tarnopol, przekazanie Nagrody Rady Europy
- wrzesień - Paryż, Kongres Smart Countries and Cities
- październik - Strasburg, Kongres Władz Lokalnych Rady Europy
- październik - Luksemburg, VI Europejskie Forum Karty Równości
-październik - USA, wyjazd urlopowy
- listopad - Las Vegas , 31. Międzynarodowa Konferencja LGBT

polecane: FLESZ: Niebawem zmiana czasu, jedna z ostatnich

Wideo

Materiał oryginalny: Żółta karta za wyjazdy prezydenta Biedronia - Głos Pomorza

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 94

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
monna_lissa

no właśnie, na dodatek reszta Polski się śmieje z takiego prezydenta.

d
dumka
W dniu 26.11.2015 o 12:28, Gość napisał:

Ta orientacja,o której wspominasz na mózg wali twego umiłowanego zwichrowańca.Jaka może być pożyteczna rozmowa z głuchym i ślepym na wszystko co się dzieje wokół.Pisząc ten post pewnie eksplodowałeś z emocji.

jeszcze ktoś go popiera? Słupszczanie ponoć odzyskali zdrowy rozsądek. To był taki skok w bok i jego  owocem jest "prezydencik"

d
dumka
W dniu 26.11.2015 o 07:17, Krzysiek napisał:

Słupsk ma prezydenta na miarę XXI wieku. Natomiast radni zatrzymali się gdzieś w czasach komunistycznych.

ha ha ha , a jakies argumenty ? Czy stanowisko prezydenta miasta słuzy do promowania LGBT i innych lewicowych pierdół?

B
BLS
W dniu 29.11.2015 o 19:37, ja napisał:

Bzdura. Orientacja seksualna nie czyni nikogo ani dobrym, ani złym prezydentem. W ogóle powinna być w takim przypdku bez znaczenia. A Biedroń jest akurat bardzo kiepskim prezydentem - nie dlatego, że jest gejem, a dlatego, iż urząd prezydenta wykorzystuje do walki o równouprawenienie dla środowisk LGBT. I jakkolwiek dobry czy szc zytny to jest cel - do droga i sposób  - złe, wręcz haniebne. Prezydent jest dla miasta i na urzędzie powinien się zajmować sprawami miasta. Inne sprawy powinny być poza urzędem - i dlatego reprezentowanie miasta na marszach równości itd to jakieś nieporozumienie.

Właśnie o to chodzi.

     Przypominam, że jak zapewne wielu, czekam na sprawozdanie z wyjazdu do Las Vegas. Skoro Prezydent reprezentował Słupsk, mam prawo wiedzieć jaki przebieg miała Jego wizyta oraz jakie konkretnie przyniosła efekty dla miasta.. 

g
głosowałem na biedronia

wkurza mnie to ze nie siedzi w słupsku na czterech literach tylko sobie jeżdzi i jeszcze od tego sie tak z tym obnosi.  głosowalem na niego ale zaczynam powoli  mieć dosyć jego niby promowań. on bardzie wypromowac chce siebie  żeby mieć prace jak straci stanowisko prezydenta. zobaczycie że tak będzie. biedrroiń leniu bierz sie do pracy a nie na wyjazy. niecały rok a ten kurde 31 wyjazdów. teraz policzmy średnio  kazdy wyjazd trzy dni to  mamy 93, czyli 93  zostawienia ratusza  i 93 dni opieprzania sie na wyjazdach. sorry ale jak dla mnie on sie nie nadaje na prezydenta i nie umie rządzić.

j
ja
W dniu 26.11.2015 o 07:17, Krzysiek napisał:

Słupsk ma prezydenta na miarę XXI wieku. Natomiast radni zatrzymali się gdzieś w czasach komunistycznych.

Bzdura. Orientacja seksualna nie czyni nikogo ani dobrym, ani złym prezydentem. W ogóle powinna być w takim przypdku bez znaczenia. A Biedroń jest akurat bardzo kiepskim prezydentem - nie dlatego, że jest gejem, a dlatego, iż urząd prezydenta wykorzystuje do walki o równouprawenienie dla środowisk LGBT. I jakkolwiek dobry czy szc zytny to jest cel - do droga i sposób  - złe, wręcz haniebne. Prezydent jest dla miasta i na urzędzie powinien się zajmować sprawami miasta. Inne sprawy powinny być poza urzędem - i dlatego reprezentowanie miasta na marszach równości itd to jakieś nieporozumienie.

B
Biedroń i Biedronki
W dniu 26.11.2015 o 19:19, Gość napisał:

Na samym początku pragnę zaznaczyć, że bardzo poprawił mi humor Twój komentarz. Ponieważ żeby pracować dla tego "pryncypała" to musiałabym mieć kilka latek więcej. Widać, że jesteś mocno niedoinformowany, ponieważ nie masz pojęcia ilu inwestorów w tym roku zaczęło działać na terenie Słupska. (Google pomoże). Mój komentarz nie miał na celu wychwalania najwspanialszego prezydenta tylko zwrócenie uwagi plebsowi na to, że nic nie wiedzą, a szczekają za dziesięciu. I ostatnia sprawa - apostrofy należy pisać z wielkiej litery. Taka tam uwaga młodszej koleżanki. 

 

 Proszę Pani miłośniczki Biedronia czy Pani wie co znaczy "apostrof" dla wyjaśnienia przytaczam definicję PWN

 

 apostrof   znak graficzny w kształcie przecinka z prawej strony litery u góry

 

apostrofa  figura retoryczna polegająca na zwróceniu się do fikcyjnego adresata, nadająca wypowiedzi patetyczny charakter

 

 Widzi Pani gdzieś tutaj apostrofy???

 

 I jeszcze jedno ilu jest tych rzekomych inwestorów, których sprowadził do Słupska p. Biedroń bo jakoś jakoś w Google o tym nie piszą?

 

 Plebs

m
miś duży
W dniu 26.11.2015 o 18:04, Kasa nie sramy napisał:

Ludzie!! Wyjazdy sluzbowe winny byc w konkretnym celu. Nie stac nas teraz na reprezentowanie miasta, bez zadnych widocznych efektow. Sciagac inwestorow, zachecac fabrykantow.. po ******** mi  reklamowanie nas w srodowiskach LGTB czy jak to tam zwal... Co ma po tym wzrosnac... Sprzedaz lekow na trypla, czy handel kondonami... Za biurko i pilnuj miasta, wydatkow i ukonczenia inwetycji Ty TVN-owski celebryto!!!!

 

Pan Robert Biedroń w przerwie pomiędzy wizytą w Las Vegas a wizytą w Paryżu zwołał konferncję prasową nt. mieszkań czynszowych???

 

 Gratulacje  :wub:

F
Fruit
W dniu 26.11.2015 o 19:19, Gość napisał:

Na samym początku pragnę zaznaczyć, że bardzo poprawił mi humor Twój komentarz. Ponieważ żeby pracować dla tego "pryncypała" to musiałabym mieć kilka latek więcej. Widać, że jesteś mocno niedoinformowany, ponieważ nie masz pojęcia ilu inwestorów w tym roku zaczęło działać na terenie Słupska. (Google pomoże). Mój komentarz nie miał na celu wychwalania najwspanialszego prezydenta tylko zwrócenie uwagi plebsowi na to, że nic nie wiedzą, a szczekają za dziesięciu. I ostatnia sprawa - apostrofy należy pisać z wielkiej litery. Taka tam uwaga młodszej koleżanki. 

Nie rozumiem! Gdzie ty widzisz w tekście apostrofy?

P
Poprawiacz humoru
W dniu 26.11.2015 o 19:19, Gość napisał:

Na samym początku pragnę zaznaczyć, że bardzo poprawił mi humor Twój komentarz. Ponieważ żeby pracować dla tego "pryncypała" to musiałabym mieć kilka latek więcej. Widać, że jesteś mocno niedoinformowany, ponieważ nie masz pojęcia ilu inwestorów w tym roku zaczęło działać na terenie Słupska. (Google pomoże). Mój komentarz nie miał na celu wychwalania najwspanialszego prezydenta tylko zwrócenie uwagi plebsowi na to, że nic nie wiedzą, a szczekają za dziesięciu. I ostatnia sprawa - apostrofy należy pisać z wielkiej litery. Taka tam uwaga młodszej koleżanki. 

Jeżeli wzbudziłem choć grymas uśmiechu na Twej twarzy,to już jest sukces.Sądziłem,że odpowiadam komuś z ekipy ratuszowej,tzw."czołgistów" Tego Tam.Jeżeli tak chętnie posługujesz się Google'ami znajdź zwinięte interesy,porównaj z tym,co jak mniemam,otrzymałaś wcześniej i poddaj zbilansowaniu.Plebs szczeka?Nie używaj takich wyrażeń,Kwiatuszku,w stosunku do ludzi,którzy Cię otaczają.Inni nazywają to mądrością narodu.Apostrofy z małej litery-specjalnie,jako lekceważenie osoby,której nie cenię.Czy mam któryś z tematów jeszcze rozwinąć? 

G
Gość
W dniu 26.11.2015 o 11:08, gosc napisał:

JESTEM ZA  PRZECIW NIE JEGO WYJAZDOM!!! Jakby nie było wszędzie gdzie się pojawi Słupsk jest na  ustach... wszystkich 

Co za megalomania...

W
Wieńczysław Nieszczególny
W dniu 27.11.2015 o 09:39, Krzysiek napisał:

Lepiej że jeździ niż miał by kraść. Pozdrawiam Pana Prezydenta Biedronia.

Trzeciej możliwości nie ma? Bo moim zdaniem powinien popracować: nie jeździć bez sensu, nie kraść, ale pracować, bo za to bierze niemałe pieniądze. Zresztą jego absencja w mieście, którym rządzi przeważnie za pomocą dyrektora swojego biura i zastępców - w mojej ocenie też jest pewną formą kradzieży.

B
Bolesław
W dniu 26.11.2015 o 22:08, Gość napisał:

Przecież słupszczanie go uwielbiają. Rozsławił miasto nie tylko na Polskę, ale na świat. O Słupsku dzisiaj nie mówi się, że jest kolo Ustki tylko o mieście, w którym prezydentem jest Biedroń. To cenna reklama dla naszego miasta i regionu.

Mów za siebie. Jestem słupszczaninem i wcale go nie uwielbiam.

N
No,kogo?
W dniu 26.11.2015 o 07:17, Krzysiek napisał:

Słupsk ma prezydenta na miarę XXI wieku. Natomiast radni zatrzymali się gdzieś w czasach komunistycznych.

Kogo z radnych masz na myśli?

P
Patrycja

Co za glupota.. Czepiają sie ze prezydent podróżuje w swoim czasie wolnym.. Chyba to i dobrze ze promuje Słupsk nawet jeśli nie pracuje. Oszczędzamy tym pieniądze państwowe chociażby.

Dodaj ogłoszenie