Zobacz końcową tabelę Ekstraklasy!

Sezon 2015/2016 w Ekstraklasie dobiegł końca. Piłkarze Lechii uplasowali się na piątym miejscu. Mistrzem Polski została natomiast Legia Warszawa. Oto końcowa tabela Ekstraklasy!

Na pewno nie tak finisz Ekstraklasy wyobrażali sobie biało-zieloni. Podopieczni trenera Piotra Nowaka jechali do Krakowa myślą, by przełamać fatalną, wyjazdową passę meczów z Cracovią. Z drużyną tą zwycięstwo odnieśli ostatni raz... 55 lat temu. Niestety, na kolejny wyjazdowy triumf biało-zieloni muszą jeszcze poczekać.

Lechia zakończyła sezon ostatecznie na piątym miejscu i tym samym marzenia o grze w europejskich pucharach musi odłożyć na bok co najmniej na rok.

A kto został mistrzem Polski? Legia Warszawa. Stołeczny klub nie zmarnował szansy na tytuł, pokonując w ostatnim meczu w tym sezonie na własnym boisku Pogoń Szczecin 3:0.

Legia mistrzem Polski, Lechia poza pucharami

Foto Olimpik / x-news

Na podium w tym sezonie stanęli jeszcze zawodnicy Piasta Gliwice i Zagłębia Lubin. W europejskich pucharach zagra natomiast jeszcze Cracovia.

Z ligą żegnają się z kolei Górnik Zabrze i Podbeskidzie Bielsko-Biała.