Znajdź Bursztynową Komnatę

Artykuł sponsorowany GRUPA LOTOS SA
Pamiętasz jeszcze zabawę w podchody? Już teraz, dzięki inicjatywie Grupy LOTOS, wszyscy mieszkańcy Trójmiasta mogą wrócić do czasów dzieciństwa i wziąć udział w nowoczesnej grze miejskiej. Drogi nie wskaże ułożona z gałązek lub napisana kredą strzałka, ale… smartfon. Zabierz przyjaciół, rodzinę i ruszaj na spacer trójmiejskimi ulicami, by znaleźć Bursztynową Komnatę.

Gra miejska „Poszukiwacze Bursztynowej Komnaty”, realizowana za pomocą aplikacji Tropiciel, rusza w sobotę 26 września w południe i potrwa do 11 października. Obejmuje całe Trójmiasto oraz okolice, a dołączyć do niej może każdy. Rejestracja jest otwarta już od piątku 18 września.

Głównym zadaniem będzie znalezienie Bursztynowej Komnaty, rozwiązując zagadki związane z ważnymi miejscami w Trójmieście.

– _Gra miejska „Poszukiwacze Bursztynowej Komnaty” to połączenie zwiedzania, poznawania tajemnic miasta oraz mądrej rozrywki. To również doskonały sposób na promocję tematów społecznych, którymi LOTOS zajmuje się w najbliższym otoczeniu, a także na pokazanie ciekawych miejsc i projektów kulturalno-sportowych na terenie Trójmiasta. Fundacja LOTOS od lat wspiera naukę, dlatego chcemy nakłonić do udziału w grze jak największą liczbę trójmiejskich szkół _– tłumaczy Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS.

Atrakcyjne nagrody

Jak dołączyć do zabawy? Wystarczy pobrać darmową aplikację Tropiciel i zarejestrować swoją drużynę (maksymalnie 4 osoby). Mogą to być członkowie rodziny, przyjaciele czy znajomi z pracy. Niepełnoletni uczestnicy biorą udział w grze pod opieką dorosłego opiekuna grupy.

Do trzech drużyn, które zdobędą najwięcej punktów, trafią zestawy elektroniki, gadżety marki LOTOS i nagrody ufundowane przez Operę Bałtycką oraz Teatr Muzyczny. To nie koniec - trzy najlepsze drużyny wybiorą się na przejażdżkę rajdowym Subaru z przedstawicielem LOTOS Rally Team. Pozostałe 20 drużyn, które zdobędą najwięcej punktów, otrzymają zestawy z gadżetami marki LOTOS. Łącznie do wygrania jest ponad 80 zestawów nagród. Co ważne, pierwszy tysiąc uczestników gry otrzyma zdjęcie z autografem Kajetana Kajetanowicza

Do gry zaproszone będą także szkoły, które mają szansę na zdobycie aż 20 tys. złotych. Fundatorem tej nagrody jest Fundacja LOTOS. Co więcej, w zwycięskiej szkole zostanie zorganizowane spotkanie z Olimpijczykami wspieranymi przez Grupę LOTOS oraz trening z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski – Pawłem Janasem.

Bursztynowa komnata

Bursztynowa sala powstała na początku XVIII w. z inicjatywy Fryderyka I Hohenzollerna. Miała zdobić jego gabinet w podberlińskim pałacu w Charlottenburgu. Za twórcę zapierającej dech w piersi komnaty uznaje się bursztyniarskiego mistrza pochodzącego z Gdańska - Andreasa Schlütera. Latem 1942 roku Bursztynowa Komnata została przewieziona do królewieckiego zamku. Jednak w 1944 komnatę ponownie zapakowano do skrzyń i umieszczono w zamkowych podziemiach. To ostatnia pewna wiadomość na temat Bursztynowej Komnaty. Skarbu na przestrzeni lat szukało tysiące amatorów, historyków czy nawet agentów służb specjalnych. Teraz mogą zrobić to także mieszkańcy Trójmiasta i turyści, którzy wezmą udział w grze.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: www.geotropiciel.pl/trasa/poszukiwacze-bursztynowej-komnaty. Tam też 14 października zostaną opublikowane wyniki gry.

Wideo

Dodaj ogłoszenie