Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w organizacji ruchu w Śródmieściu Gdańska na czas wakacji. Jednokierunkowe ulice i odwrócenia ruchu

Karol Uliczny
Karol Uliczny
Magdalena Kiljan/GZDiZ
Uwaga kierowcy. Od poniedziałku obowiązuje nowa organizacja ruchu na terenie Starego i Głównego Miasta, związana z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. W tym okresie rozszerzone zostaną granice Strefy Ograniczonej Dostępności, w której będzie można poruszać się wyłącznie pojazdem z identyfikatorem IGM.

Zmiany w ruchu w Śródmieściu Gdańska

Zmiany są takie same jak w ubiegłym roku i zostały wprowadzone do 31 sierpnia 2021 r. Obowiązywać będzie:

  • ruch jednokierunkowy i dodatkowe miejsca postojowe na ulicach: Podwale Staromiejskie (od skrzyżowania z ul. Lawendową), Grodzka, Wapiennicza w relacji do ul. Stara Stocznia,
  • ruch jednokierunkowy i dodatkowe miejsca postojowe na ulicach: Igielnicka, Stolarska (od skrzyżowania z ul. Podwale Staromiejskie do skrzyżowania z ul. Refektarską) w relacji do ul. Łagiewniki,
  • odwrócenie kierunku ruchu na ulicach: Mniszki (od skrzyżowania z ul. Brygidki do skrzyżowania z ul. Katarzynki), Szklary (od skrzyżowania z ul. Szeroką do ul. Podwale Staromiejskie) i Lawendowa (od skrzyżowania z ul. Świętojańską do ul. Podwale Staromiejskie).

CZYTAJ TAKŻE: Ruszyła Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania w Gdańsku. Nowe zasady i wyższe opłaty w ścisłym centrum miasta

Należy pamiętać, że wyznaczone nowe miejsca postojowe obejmuje Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania. Zaparkowanie pojazdu wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty.

Przesunięcie granic Strefy Ograniczonej Dostępności

Kolejna zmiana polegać będzie na przesunięciu granic Strefy Ograniczonej Dostępności (SOD) do ul. Podwale Staromiejskie.

- W rozszerzonej SOD oprócz dotychczasowych ulic, znajdą się także ulice: Szeroka, Pańska, Węglarska, Świętojańska, Lawendowa, Straganiarska, Szklary, Słomiana, Grobla II, Grobla III, Grobla IV, Pachołów, Tobiasza, Tandeta, Różana, Szpitalna, U Furty, Targ Rybny, Warzywnicza, Tandeta, Tokarska, Minogi, Podmurze, Latarniana, a także ul. Sukiennicza na odcinku od ul. Dylinki do Kanału Raduni - informuje Magdalena Kiljan, rzeczniczka prasowa Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - W całej Strefie Ograniczonej Dostępności na Głównym Mieście (zarówno stałej, jak i rozszerzonej) obowiązują przepisy dotyczące poruszania się w strefie zamieszkania. Zakładają one pierwszeństwo ruchu pieszego, maksymalną prędkość pojazdów do 20 km/h oraz postój wszystkich pojazdów wyłącznie w miejscach wyznaczonych.

CZYTAJ TAKŻE: Rozszerza się Strefa Płatnego Parkowania w Gdyni. Ogłoszono przetarg na oznakowanie w Orłowie

Potrzebny identyfikator IGM

Do poruszania się samochodem w granicach rozszerzonej i stałej SOD konieczne jest posiadanie identyfikatora IGM. Przysługuje on mieszkańcom nieruchomości (zarówno właścicielom oraz najemcom), a także właścicielom, najemcom bądź dzierżawcom lokali użytkowych mieszczących się w SOD. O identyfikator IGM dla swoich pracowników mogą również wystąpić instytucje, które mają w SOD swoją siedzibę.

- Identyfikatory rozszerzonej Strefy Ograniczonej Dostępności wydawane będą od 23 czerwca do 31 sierpnia - dodaje Magdalena Kiljan. - Dodatkowego identyfikatora nie będą potrzebować osoby posiadające ważny identyfikator IGM w stałym obszarze SOD oraz posiadacze aktualnej Karty Opłaty Zryczałtowanej Mieszkańca lub Karty Opłaty Zryczałtowanej Działalności Gospodarczej w sektorze FGM.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki