MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w gdyńskim Ratuszu. Nowy dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni i zmiana na stanowisku dyrektora Biura Planowania Przestrzennego

Szymon Szadurski
Szymon Szadurski
Od lewej: Roman Witowski, Wojciech Folejewski, Wojciech Szczurek, Anna Byczkowska, Andrzej Ryński, Marek Łucyk.
Od lewej: Roman Witowski, Wojciech Folejewski, Wojciech Szczurek, Anna Byczkowska, Andrzej Ryński, Marek Łucyk. gdynia.pl
Spore roszady w gdyńskim Ratuszu i podległych mu jednostkach. Ze stanowiskami pożegnali się dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Roman Witowski oraz Marek Karzyński, kierujący dotychczas Biurem Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni. Czy dzięki tym zmianom samorząd będzie sprawniej funkcjonował?

Zmiana na stanowisku dyrektora Biura Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni jest swego rodzaju niespodzianką, gdyż Marek Karzyński pełnił tę rolę od wielu lat. To właśnie on bronił w imieniu gdyńskiej Samorządności podczas debat publicznych wielu kontrowersyjnych zapisów w wykładanych do publicznego wglądu projektach planów zagospodarowania przestrzennego, w tym m.in. dotyczących pomysłów zabudowania fragmentu Polanki Redłowskiej, Pekinu, czy inwestycji deweloperskich w nadmorskim Orłowie. Nierzadko takie dyskusje miały bardzo wysoką temperaturę. Marka Karzyńskiego zastąpiła, póki co, dr inż. arch. Paulina Szewczyk, która już wcześniej pracowała w Biurze Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni.

Bardziej spodziewane były natomiast zmiany w Zarządzie Dróg i Zieleni, gdyż - jak wiadomo było nieoficjalnie - tamtejsi urzędnicy nie do końca dogadywali się z nadzorującym ich pracę wiceprezydentem Gdyni Markiem Łucykiem w kwestii m.in. pomysłów na sposób rozbudowy ul. Chwarznieńskiej. Romana Witowskiego, dyrektora ZDiZ, zastąpił jego dotychczasowy zastępca Wojciech Folejewski. Wicedyrektorami ZDiZ zostali Andrzej Ryński, dla którego jest to powrót na to stanowisko, a także Anna Byczkowska. Również i ona współpracowała już wcześniej z Łucykiem w Gdyńskim Centrum Sportu, którego aktualny wiceprezydent był w przeszłości dyrektorem. Z kolei Ryński zwolnił właśnie stanowisko w Ratuszu, gdyż był dotychczas naczelnikiem Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji.

Zobacz też: Norwegian Getaway w Gdyni. Największy wycieczkowiec, jaki wpłynął do gdyńskiego portu

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki