Zmiany w gdyńskim Ratuszu. Nowy dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni i zmiana na stanowisku dyrektora Biura Planowania Przestrzennego

red.Zaktualizowano 
Od lewej: Roman Witowski, Wojciech Folejewski, Wojciech Szczurek, Anna Byczkowska, Andrzej Ryński, Marek Łucyk. gdynia.pl
Spore roszady w gdyńskim Ratuszu i podległych mu jednostkach. Ze stanowiskami pożegnali się dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Roman Witowski oraz Marek Karzyński, kierujący dotychczas Biurem Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni. Czy dzięki tym zmianom samorząd będzie sprawniej funkcjonował?

Zmiana na stanowisku dyrektora Biura Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni jest swego rodzaju niespodzianką, gdyż Marek Karzyński pełnił tę rolę od wielu lat. To właśnie on bronił w imieniu gdyńskiej Samorządności podczas debat publicznych wielu kontrowersyjnych zapisów w wykładanych do publicznego wglądu projektach planów zagospodarowania przestrzennego, w tym m.in. dotyczących pomysłów zabudowania fragmentu Polanki Redłowskiej, Pekinu, czy inwestycji deweloperskich w nadmorskim Orłowie. Nierzadko takie dyskusje miały bardzo wysoką temperaturę. Marka Karzyńskiego zastąpiła, póki co, dr inż. arch. Paulina Szewczyk, która już wcześniej pracowała w Biurze Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni.

Czytaj także

Bardziej spodziewane były natomiast zmiany w Zarządzie Dróg i Zieleni, gdyż - jak wiadomo było nieoficjalnie - tamtejsi urzędnicy nie do końca dogadywali się z nadzorującym ich pracę wiceprezydentem Gdyni Markiem Łucykiem w kwestii m.in. pomysłów na sposób rozbudowy ul. Chwarznieńskiej. Romana Witowskiego, dyrektora ZDiZ, zastąpił jego dotychczasowy zastępca Wojciech Folejewski. Wicedyrektorami ZDiZ zostali Andrzej Ryński, dla którego jest to powrót na to stanowisko, a także Anna Byczkowska. Również i ona współpracowała już wcześniej z Łucykiem w Gdyńskim Centrum Sportu, którego aktualny wiceprezydent był w przeszłości dyrektorem. Z kolei Ryński zwolnił właśnie stanowisko w Ratuszu, gdyż był dotychczas naczelnikiem Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji.

Zobacz też: Norwegian Getaway w Gdyni. Największy wycieczkowiec, jaki wpłynął do gdyńskiego portu

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

cóż się kryje za maskami, na których maluje się takie zadowolenie...

Dodaj ogłoszenie