reklama

Zmiany w dotacjach z Urzędów Pracy! Czy bardziej pomocna będzie pożyczka?

red.Zaktualizowano 
Pomocna pożyczka dla firm<br><a href="http://pomocnapozyczka.pl/formularz/dla_firm.html" rel="nofollow">http://pomocnapozyczka.pl/formularz/dla_firm.html</a>
Pomocna pożyczka dla firmhttp://pomocnapozyczka.pl/formularz/dla_firm.html
Rok 2014 przyniesie szereg zmian w dotacjach udzielanych przedsiębiorcom przez Urzędy Pracy. Przede wszystkie rok 2013 jest ostatnim, w którym można się ubiegać o dofinansowanie na nowo tworzoną działalność gospodarczą. Od roku 2014 będzie można co prawda uzyskać aż 70 tysięcy złotych wsparcia, ale będzie to kwota udzielana przedsiębiorcy w formie pożyczki, którą będzie musiał spłacić w ciągu 7 lat.

Kolejna zmiana dotyczy dofinansowania stanowiska pracy. Była to bardzo ciekawa pomoc, która zachęcała przedsiębiorców do zatrudnienia nowych pracowników na umowę o pracę. Działania takie wpływały pozytywnie na spadek bezrobocia oraz rozwój polskich firm. Od roku 2014 przedsiębiorca będzie mógł uzyskać z Urzędu Pracy takie wsparcie w wysokości 21 tysięcy złotych, ale także w formie pożyczki, którą będzie musiał oddać przez trzy lata.

Czy takie zmiany będą pomocne dla polskich przedsiębiorców, którzy i tak mają już mnóstwo opłat, podatków, ubezpieczeń oraz zobowiązań wobec pracowników?

Wielu przedsiębiorców negatywnie wypowiada się na temat planowanych zmian.
"Wiele razy korzystałem z pomocy Urzędów Pracy. Ludzie, którzy pracowali u mnie na stażach rozwijali się zawodowo, często pozostawali w mojej firmie. Z kolei pieniądze pozyskane dzięki dofinansowaniu stanowiska pracy pozwoliły na zakup sprzętu, nowoczesnego oprogramowania oraz mebli. Moja firma dzięki pieniądzom z Urzędów Pracy znacznie się rozwinęło. Jeżeli miałbym te pieniądze oddać pewnie nigdy bym ich nie zainwestował z obawy o niepowodzenie moich inwestycji... A przecież mamy cały czas kryzys i ludzie jeszcze bardziej będą się obawiać ryzykownych inwestycji swoich oszczędności."

Okazuje się, że rok 2014 może być żniwem dla banków i firm pożyczkowych. Oferty dla firm są coraz ciekawsze i bardziej dopasowane do panujących realiów. Opinie w prasie oraz mediach internetowych, także na forum czy blogach są jednoznaczne - pomoc z Urzędu Pracy od 2014 roku będzie bezużyteczna! Niczym nie będzie się różnić od zwykłej pożyczki z banku czy innej instytucji finansowej. A może się okazać, że bardziej pomocna i łatwiejsza w uzyskaniu będzie pożyczka. Dotacje z Urzędu Pracy przecież już są obwarowane wieloma ograniczeniami, pula środków także jest ograniczona.

Pomocna Pożyczka dla firm może być udzielona na dowolny cel, w kwocie nawet do 500 000 złotych. Okres spłaty można rozłożyć nawet na 30 lat. Oprocentowanie jest bardzo atrakcyjne i jest zależne od kwoty pożyczki oraz czasu jej spłaty. Mało tego bardzo często w przypadku pożyczek jest dużo mniej formalności, nie potrzeba tyle dokumentów co w Urzędach. Pomocna pożyczka udzielana jest na dowolny cel, także dla firm które są zadłużone lub nie wykazują dochodów i poszukują realnego i skutecznego wyjścia z problemów.

Więcej informacji na temat Pomocnej pożyczki można znaleźć na stronie internetowej pomocnapozyczka.pl, pod numerem ogólnopolskiej infolinii 22 266 86 86, poprzez pocztą elektroniczną bok@pomocnapozyczka.pl oraz w dowolnym oddziale na terenie całej Polski, gdzie można za darmo porozmawiać z konsultantem. Lista oddziałów znajduje się tu:
http://pomocnapozyczka.pl/mapa.html

Jakie są opinie przedsiębiorców i bezrobotnych o planowanych zmianach w przepisach?
"Korzystałem ze staży w Urzędzie Pracy już kilka razy, miałem okazję także pozyskać dotację na doposażenie stanowiska pracy i jestem z tych dotacji bardzo zadowolony. Jak mam wypełniać stosy papierów i użerać się z kontrolami z Urzędu pracy, a później oddawać kasę, którą dostałem to ja wolę wziąć pożyczkę..."

Przedsiębiorca ze Szczecina

"Prowadzę swój biznes już kilka lat i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że bez pożyczek nie da się rozkręcić porządnej firmy, która przynosi godziwe pieniądze. Niestety firmy mają trudno o pozyskanie pieniędzy nie tylko z Unii Europejskiej, ale także z banków. Dlatego ja polecam ofertę Pomocnej pożyczki dla firm. Atrakcyjne oprocentowanie, brak zbędnych formalności, biznesowe i partnerskie podejście. Ja jestem zadowolony."

Krzysiek z Tarnobrzegu

"Wielka szkoda, że Urząd Pracy zamiast pomagać bezrobotnym i przedsiębiorcom, teraz będzie tak naprawdę firmą pożyczkową. Może rzeczywiście warto skorzystać z pomocnej pożyczki, zamiast stać w kolejkach w Urzędach Pracy i czekać, czy jakaś gotówka zostanie na dotację na naszej firmy."

Jeremi z Olsztyna

"Ręce opadają... Wielka szkoda, bo firmy będą redukować zatrudnienie i jeszcze trudniej będzie mi znaleźć pracę! Na razie z pomocną przyszła mi pomocna pożyczka, dlatego o zbliżającą się zimę i święta jestem spokojna, ale przecież tą pożyczkę muszę spłacić! Za co pytam się, za co?!"

Bezrobotna z Gliwic

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie