Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana terminu składania ofert w przetargu na nowe Mevo. Nextbike Polska odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej

Karol Uliczny
Karol Uliczny
Karolina Misztal
W związku z odwołaniem Nextbike Polska S.A. do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot został zmuszony do przesunięcia terminu składania ofert w przetargu na nowe Mevo. Rozprawa przed KIO odbędzie się w poniedziałek, 1 marca br.

W kwietniu 2020 r. ogłoszono dialog konkurencyjny w sprawie nowego Mevo, do którego zgłosiły się trzy firmy. Do dalszego udziału zostały dopuszczone dwie: konsorcjum BikeU i Freebike oraz firma Marfina (Movienta) z podwykonawcą Geovelo.

CZYTAJ TAKŻE: Decyzją KIO Nextbike przywrócony do dialogu konkurencyjnego w sprawie Mevo. Były operator wciąż liczy na kontrakt z metropolią

Nextbike Polska S.A. po raz drugi odwołuje się do KIO

Decyzją komisji przetargowej spółka Nextbike Polska S.A. została wykluczona z dalszych rozmów. OMGGS uznał ją za „nierzetelnego wykonawcę”, w związku z wcześniejszą umową i fiaskiem systemu roweru metropolitalnego. Spółka Nextbike Polska nie zgodziła się z tą decyzją i odwołała do KIO, która zdecydowała o unieważnieniu wykluczenia. Sąd uznał, że firmy nie można winić za działania firmy NB Tricity (która była formalną stroną umowy), mimo że należała do niej w 100 proc., jako spółka córka. Decyzją KIO Nextbike Polska S.A. została włączona do rozmów w dialogu konkurencyjnym na takich samych zasadach jak pozostali uczestnicy.

CZYTAJ TAKŻE: Wyższe opłaty za abonament, więcej stacji ładowania, nowe zasady współpracy z operatorem - Mevo 2.0 jeszcze w tym roku?

- Byliśmy gotowi na zaproszenie wykonawców do składania ofert we wrześniu ubiegłego roku i rozstrzygnięcie przetargu. Ze spółką Nextbike Polska została przeprowadzona nowa runda rozmów. Decyzja KIO spowodowała wydłużenie procedury o kilkanaście tygodni - mówi Michał Glaser, prezes zarządu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot .

Pod koniec stycznia zakończył się dialog konkurencyjny i 26 stycznia OMGGS przesłał do zainteresowanych firm zaproszenie do złożenia ostatecznych ofert w terminie do 2 marca. Jednak Nextbike Polska ponownie odwołał się do KIO, domagając się zmiany niektórych zapisów przetargowych, w tym m.in. wyłączenia możliwości oceny rowerów przez zamawiającego, czy konieczności przedstawienia sposobu zarządzania systemem wraz ze szczegółową analizą kosztów i harmonogramem. Rozprawa przed KIO odbędzie się w poniedziałek, 1 marca br. W związku z tym OMGGS został zmuszony do przesunięcia terminu składania ofert. Obecnie wykonawcy mają na to czas do 16 marca.

W NASZYM CYKLU O MEVO UKAZAŁY SIĘ ROZMOWY:

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki