Zmiana rozkładu pociągów od 10 czerwca 2018. Wakacyjne...

  Zmiana rozkładu pociągów od 10 czerwca 2018. Wakacyjne połączenia kolejowe 2018. Korekta rozkładu jazdy PKP 10.06.2018

  as

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wakacyjny rozkład PKP 2018
  Zmiana rozkładu pociągów od 10 czerwca 2018. Wakacyjne połączenia kolejowe 2018
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©archiwum PPG

  W niedzielę, 10 czerwca wprowadzone będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Korekta rozkładu umożliwi optymalną organizację ruchu kolejowego oraz realizację prac inwestycyjnych. PKP Intercity przygotowało nowe, wakacyjne połączenia do turystycznych miejscowości, takich jak Kołobrzeg, Hel, Gdańsk, Gdynia, Sopot czy Zakopane.
  Zmiana rozkłady jazdy pociągów 10.06.2018

  Zarządca infrastruktury wspólnie z przewoźnikami opracował rozkład jazdy pociągów, który będzie obowiązywał od 10 czerwca do 1 września br. Zmiany są związane z realizowanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycjami na trasach dalekobieżnych i regionalnych.

  Modernizacje linii kolejowych wpłyną na skrócenie czasu przejazdu pociągiem między regionami, poprawi się komfort podróży i bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego.


  Wakacyjne połączenia kolejowe 2018  W drugiej połowie czerwca (od 23.06) uruchomione zostaną wakacyjne pociągi do nadmorskich kurortów w Łebie i Ustce. Na czas letnich miesięcy PLK wstrzymają prace torowe na linii Słupsk – Ustka, by podróżni mogli dotrzeć nad morze. PLK przygotowały dla podróżnych trasę z Lęborka do Łeby, m.in. perony na trasie uzupełnione zostały w nowe ławki, a na stacji Łeba poprawiono nawierzchnię peronu oraz drogi dojścia.

  Na modernizowanej stacji Gdańsk Główny w przyszłym miesiącu planowane jest oddanie dla podróżnych kolejnej krawędzi peronowej.  Z końcem czerwca uruchomione zostaną wakacyjne weekendowe pociągi z Kielc do Buska Zdroju, które mogą być atrakcyjnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego i turystów. Od 26 kwietnia kursują także letnie połączenia z Białegostoku do Walił. Weekendowa wizyta koleją w Puszczy Knyszyńskiej będzie możliwa do końca października.

  Nowe wakacyjne połączenia PKP od 10.06.2018  PKP Intercity od 10 czerwca uruchamia sezonowe połączenia na wakacje, zapewniając wiele możliwości podróży do najpopularniejszych ośrodków turystycznych, np. Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto czy Zakopane z różnych regionów kraju. M.in. od 22 czerwca do 1 września, połączenie południa Polski z północną częścią kraju zapewni skład TLK Wydmy relacji Bohumin – Łeba/Hel – Bohumin. PKP Intercity zaplanowało także codzienne połączenie z Białegostoku na Hel – TLK Rybak pojedzie m.in. przez Ełk, Giżycko, Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto. Kraków zyska jedno, a Warszawa dwa nowe połączenia do Kołobrzegu obsługiwane przez Pendolino.

  Zmiana rozkładu pociągów od 10 czerwca 2018. Wakacyjne połączenia kolejowe 2018 archiwum PPG


  Podróżni zyskają także codzienne połączenia do i z Zakopanego: TLK Halny relacji Bydgoszcz – Zakopane – Bydgoszcz, IC Witkacy i TLK Karpaty relacji Gdynia – Zakopane – Gdynia, nocne połączenie relacji Szczecin – Zakopane – Szczecin TLK Podhalanin.

  Przewoźnik wprowadza dodatkowe zatrzymania pociągów w mniejszych miejscowościach: w Jastrowie (od 10 czerwca skład TLK Kochanowski, a od 23 czerwca TLK Moniuszko), w Oleśnie Śląskim (TLK Magnolia), w Ropczycach (TLK Ustronie, IC Hetman, IC Siemiradzki) i Sędziszowie Małopolskim (TLK Ustronie, TLK Malinowski, IC Hetman).

  W związku z pracami modernizacyjnymi od 10 czerwca wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów w obszarze krakowskiego węzła kolejowego.

  Szczegóły dotyczące zmian w obszarze krakowskiego węzła kolejowego znajdziesz TUTAJ

  Informacja dla podróżnych na dworcach kolejowych  10 i 11 czerwca na największych dworcach: w Krakowie (Główny), Katowicach, Zakopanem, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Warszawie (Centralny, Wschodni i Zachodni) oraz Szczecinie do dyspozycji podróżnych będą mobilni informatorzy, którzy będą udzielać informacji na temat rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity. Podróżni mogą liczyć na wsparcie pracowników InfoDworców. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.

  Zmiana rozkładu pociągów od 10 czerwca 2018. Wakacyjne połączenia kolejowe 2018 Sławomir Draguła


  Informacje o aktualnym rozkładzie jazdy pociągów z wyprzedzeniem dostępne są na stacjach i przystankach w formie plakatów. Rozkład jazdy można sprawdzić w internecie na stronach: portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl. Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity będzie można znaleźć na stronie intercity.pl.


  Zobacz też: Żółte naklejki na przejazdach mają ustrzec przed tragedią. W razie niebezpieczeństwa ułatwią zatrzymanie pociągu
  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY