Zmarł Wiesław Nowicki, wieloletni aktor teatru Wybrzeże

  Zmarł Wiesław Nowicki, wieloletni aktor teatru Wybrzeże

  a.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W czwartek, 24 maja br, zmarł Wiesław Nowicki, wieloletni aktor i sekretarz literacki teatru Wybrzeże - poinformował rzecznik teatru Wybrzeże w Gdańsku, Grzegorz Kwiatkowski.
  Wiesław Nowicki zmarł 24 maja 2012 roku

  Wiesław Nowicki zmarł 24 maja 2012 roku ©mat. teatru Wybrzeże

  Wiesław Nowicki urodził się w 1946 roku. W 1968 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Działał w wielu teatrach - był aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu, grał w Teatrze Nowym w Łodzi, w latach 1973-85 występował w teatrze Wybrzeże w Gdańsku (będąc także w latach 1974-77 sekretarzem literackim za dyrekcji Stanisława Hebanowskiego).

  Wszystko na temat teatru Wybrzeże w Gdańsku

  Wiesław Nowicki był również kierownikiem literackim gdańskiego Teatru Miniatura, doradcą literackim Teatru Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu, konsultantem programowym Teatru im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie oraz konsultantem programowym Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

  Na deskach teatru Wybrzeże zagrał m.in. w "Weselu"Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Stanisława Hebanowskiego (1977), w "Białym małżeństwie" Tadeusza Różewicza w reżyserii Ryszarda Majora (1976) oraz w "Sprawie Dantona" Stanisławy Przybyszewskiej w reżyserii Macieja Karpińskiego (1980).

  Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylu

  Jazz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 63 / 64

  ... dobrych , wspanialych ludzi odchodzi ... Gdzie tu sprawiedliwosc ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo