Zlot ZHP Gdańsk 2018. Warsztaty harcerzy na Politechnice...

  Zlot ZHP Gdańsk 2018. Warsztaty harcerzy na Politechnice Gdańskiej. Wytwarzali diamenty i generowali fraktale [zdjęcia]

  (KGK)

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Harcerze na Politechnice Gdańskiej
  Harcerze biorący udział w Zlocie ZHP Gdańsk 2018 uczestniczą w warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich na wydziałach matematyki stosowanej i fizyki
  1/38

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Karolina Misztal

  Trwa rekordowy Zlot ZHP Gdańsk 2018. Harcerze opanowali Politechnikę Gdańską. Brali udział w warsztatach i zajęciach. Generowali fraktale i uczyli się sterowania robotami programowalnymi. Zgłębiali też tajniki wytwarzania diamentów. W sumie do 14 sierpnia uczelnię odwiedzi przeszło dwa tysiące harcerzy biorących udział w Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego.
  - W najbliższych dniach na naszej uczelni pojawi się przeszło dwa tysiące druhen i druhów biorących udział w zajęciach prowadzonych w ramach modułu „Cywilizacja”. Bardzo się cieszę, że pracownicy PG włączyli się w organizację zjazdu, przygotowując ciekawy program zajęć edukacyjnych – mówi prof. Jacek Namieśnik, rektor PG.

  Zobacz galerię

  I tak już od środy 8 sierpnia w Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość harcerze generowali fraktale.

  Tłumy pojawiły się na Wydziałe Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na serii wykładów oraz praktycznych zajęć przy stanowiskach doświadczalnych: „W krainie lodu”, „W krainie piorunów”, „Niewidzialny świat magnetyzmu”, „W świecie Newtona” oraz „Co nam w duszy gra”.

  Wydział Chemiczny przygotował pokazy reakcji, chromatografii oraz kuchni molekularnej. Goście Wydziału Elektrotechniki i Automatyki poznawali „Fascynujący świat elektryczności”, zwiedzając historyczną część wydziału i uczestnicząc w pokazach laboratoryjnych.

  Z kolei Biblioteka PG zaoferowała warsztaty z elementami gry rozwijające wiedzę ogólną oraz uczące poszukiwania wiarygodnych źródeł informacji.

  - Chcemy zainspirować i przygotować uczestników i uczestniczki do zmiany świata na lepsze już dzisiaj, zgodnie z harcerskim systemem wartości, poprzez stworzenie ekscytującego, motywującego, stawiającego wyzwania, innowacyjnego programu zlotu, tak aby każdy zuch i harcerz miał możliwość rozwoju intelektualnego, społecznego, duchowego i fizycznego – zapewniają organizatorzy wydarzenia.

  Zlot odbywa się dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stulecia Związku Harcerstwa Polskiego. Potrwa do 16 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej.

  Czytaj więcej na temat Zlotu ZHP 2018 w Gdańsku:


  Zobacz też: Zlot ZHP Gdańsk 2018 uroczyście otwarty!
  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!