Złodzieje podają się za pracowników gazowni czy spółdzielni...

  Złodzieje podają się za pracowników gazowni czy spółdzielni i okradają mieszkania w Trójmieście. Apel policji

  (KGK)

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Złodzieje podają się za pracowników gazowni czy spółdzielni i okradają mieszkania w Trójmieście. Apel policji

  ©archiwum DB

  - W dalszym ciągu dochodzi do przestępstw popełnianych na tzw. „pracownika administracji” czyli np. pracowników wodociągów, elektrowni, gazowni – mówią pomorscy policjanci i radzą, jak nie dać się okraść.
  Złodzieje podają się za pracowników gazowni czy spółdzielni i okradają mieszkania w Trójmieście. Apel policji

  ©archiwum DB

  Sposób działania sprawców polega na tym, że podając się za pracownika np. elektrowni odwiedzają przypadkowe mieszkania pod pozorem spisania stanu liczników.

  Po wpuszczeniu do mieszkania jeden ze sprawców odwraca uwagę lokatora (np. prosi go o pomoc w spisaniu licznika czy prosi o podanie szklanki wody), a drugi z nich w tym czasie przeszukuje mieszkanie i zabiera z niego pieniądze i inne kosztowności. Oszukane osoby dowiadują się o tym, że padły ofiarą kradzieży zazwyczaj na krótko po tym, jak rzekomy „pracownik” opuszcza ich lokum.

  - Przypominamy, iż w przypadku kiedy do drzwi naszego mieszkania zapuka osoba podająca się za pracownika administracji najlepiej samemu odczytać licznik. Nigdy nie wolno zostawiać nieznajomego „pracownika” samego, należy towarzyszyć mu cały czas podczas jego wizyty w naszym mieszkaniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego, czy mamy do czynienia z prawdziwym pracownikiem administracji nie działać w pośpiechu i nie wpuszczać takiej osoby do mieszkania. O każdym przypadku oszustwa należy pilnie poinformować Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 – radzą mundurowi.

  Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu w Gdańsku zatrzymano dwie kobiety, które okradały w starszych ludzi.
  Podawały się za pracowników spółdzielni i urzędu miasta. 46- i 49-latka powołując się na "ważną sprawę", wchodziły do mieszkań seniorów i wykorzystując ich nieuwagę oraz życzliwość kradły pieniądze oraz znalezione kosztowności.

  Gdańsk: zatrzymano dwie kobiety okradające mieszkania seniorów  Najważniejsze informacje minionego tygodnia na Pomorzu:  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W Trujmieście, mateczniku uczciwości i praworządności jedynie słusznej opcji???

  AJB (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  To w urzędzie miasta kierowanego przez diw dekady przez kryształowo uczciwego, transparentnego, pracowitego, żyjącego jedynie problemami swoich POddanych prezydęta Budynia są ZŁODZIEJE? Koniec...rozwiń całość

  To w urzędzie miasta kierowanego przez diw dekady przez kryształowo uczciwego, transparentnego, pracowitego, żyjącego jedynie problemami swoich POddanych prezydęta Budynia są ZŁODZIEJE? Koniec świata!To gdzie tu prawo i sprawiedliwość?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo