Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 03godz.
  • 18min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Zima w tym roku odwołana? Chyba tak. Do końca miesiąca temperatury powyżej zera. Prognoza pogody na styczeń 2020

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Jak podaje gdyński Instytut Meteorologiczny, przez najbliższy tydzień czekają nas plusowe temperatury. Czy to oznacza, że w tym roku zima odwołana? Zdaniem Biura Prasowego IMGW na razie się na nią nie zapowiada.

W kalendarzu środek zimy, a na termometrach od 3 do 5 stopni. Tak wygląda prognoza na najbliższy tydzień. Zapowiada się, że śnieg nie spadnie do końca miesiąca. O mrozie, przynajmniej w dzień, też można zapomnieć. W najbliższy poniedziałek słupek rtęci wychyli się od 9°C do 11°C.

- Orientacyjne prognozy długoterminowe przewidują, że zima w dalszym ciągu będzie łagodna - tłumaczy Biuro Prasowe IMGW. - Większych spadków temperatury i opadów śniegu spodziewamy się głównie w górach i na południu kraju.Grudzień i styczeń są do tej pory miesiącami z temperaturą powietrza powyżej średniej wieloletniej. Prawdopodobnie w kolejnych miesiącach „zimowych” temperatury będą wyższe niż zazwyczaj.

Jak informuje Instytut, najcieplejszy grudzień wystąpił w roku 2006, kiedy średnia temperatura powietrza dla Polski wynosiła 5,9 stopni Celsjusza. Z kolej najchłodniejszy wystąpił w 1969 roku, kiedy średnia obszarowa temperatura powietrza wynosiła zaledwie - 6,1 stopni Celsjusza.

Grudzień 2019 był jednym z najcieplejszych w Polsce od prawie 70 lat.

Zobaczcie zdjęcia naszych czytelników

Zima w tym roku odwołana? Chyba tak. Do końca miesiąca tempe...

POLECAMY NA STREFIE AGRO:

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie