Zima sparaliżowała pół Europy. Austria i niektre regiony...

  Zima sparaliżowała pół Europy. Austria i niektre regiony Niemiec zasypane śniegiem. Trudne warunki w Szwecji

  Wojciech Rogacin

  Aktualizacja:

  Polska

  Nie tylko w Polsce atakuje zima. Duże obszary Niemiec i Austrii sparaliżowane śnieżycami - podają niemieckie media. Trudne warunki pogodowe są równiez w Szwecji.
  Zasypane śniegiem miasteczko Berchtesgaden w południowych Niemczech

  Zasypane śniegiem miasteczko Berchtesgaden w południowych Niemczech ©dpa/Associated Press/East News

  Miasteczka i wsie odcięte od świata przez metrowe zaspy - tak wygląda sytuacja w wielu regionach Austrii oraz w Bawarii. Jak podaje agencja Deutsche Welle, w Austrii w tym tygodniu z powodu zimy śmierć poniosło już osiem osób. W Bawarii natomiast zginął 9-letni chłopiec, na którego spadł konar drzewa, który złamał się pod ciężarem śniegu. Wiele dróg zostało zasypanych w Austrii i na południu Niemiec w najintensywniejszych od 20 lat opadach śniegu w tym rejonie Europy.

  Nie lepiej jest w Skandynawii. Jak podaje BBC, w Szwecji i Norwegii wiele dróg jest nieprzejezdnych z powodu silnych opadów śniegu. Z kolei w Austrii służby ratunkowe musiały ratować 41-letniego polskiego snowboardzistę, który zjechał z trasy.
  Ratownicy musieli przedzierać się przez śnieg, sięgający im po pachy. W niektórych regionach Austrii - jak podaj BBC - w ostatnich dniach pokrywa śnieżna osiągnęła grubość 3 metrów. Niektóre miasteczka na pograniczu austriacko-niemieckim zostały wręcz odcięte od świata.

  Reporter DW Amien Essif napisał na Twitterze, że austriackie miasteczko Altaussee zostało niemal całkowicie zasypane. połowa mieszkańców została ewakuowana, w tym burmistrz, gdyż lawina może spaść na miejscowość w każdej chwili. I tak ciężki sprzęt pracuje na okrągło, by usunąć tony śniegu zalegające na ulicach miejscowości.
  W miasteczku Bertechsgaedn, na granicy niemiecko-austriackiej (na zdjęciu) ogoszono stan katastrofy - podaje DW. Według niemieckiej agencji, wojsko rozpoczęło dostawy żywności do tego kurortu, odciętego obecnie od świata.

  - Takie ilości opadów śniegu na wysokości 800 metrów nad poziomem morza zdarzają się raz na 30-100 lat - powiedział cytowany przez BBC Alexander Radlherr z austriackiego Centralnego Instytutu Meteorologii i Geodynamiki.  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Uwaga

  Edi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dramatyczna sytuacja w Zakopanem. Kumpel mówił, że śnieg pada od dwóch tygodni, temperatura ok. -16, wiatru do 120 km/h.
  Są odizolowani od świata, a jego teściowa cały czas patrzy przez kuchenne...rozwiń całość

  Dramatyczna sytuacja w Zakopanem. Kumpel mówił, że śnieg pada od dwóch tygodni, temperatura ok. -16, wiatru do 120 km/h.
  Są odizolowani od świata, a jego teściowa cały czas patrzy przez kuchenne okno. Jeśli w przeciągu kilku dni nic się nie zmieni, to będzie ją musiał wpuścić do środka.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo