Zieliński na dopingu. Komunikat PKOl

(frap)Zaktualizowano 
Tomasz Zieliński
Tomasz Zieliński Przemek Swiderski/Polskapresse
O godz. 22.05 Polski Komitet Olimpijski wysłał komunikat w sprawie złapanego na dopingu ciężarowca Tomasza Zielińskiego.

"Polska Misja Olimpijska niniejszym potwierdza, iż w dniu 6 sierpnia otrzymała od służb Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego wiadomość, że badanie antydopingowe próbki „A” moczu pobranej w dniu 31 lipca br. (w systemie „out of competition” – poza zawodami) od zawodnika podnoszenia ciężarów Tomasza Zielińskiego, wykazało obecność w jego organizmie zabronionego środka – 19-Norandrosterone.
W dniu 7 sierpnia, w obecności zawodnika i przedstawiciela Misji Medycznej Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, w akredytowanym przez WADA laboratorium antydopingowym w Rio de Janeiro otwarto próbkę „B” i poddano ją analizie. Jej wynik do chwili obecnej nie dotarł jeszcze do Misji.
W przypadku, gdyby badanie próbki „B” również wykazało obecność zabronionego środka, zawodnik Tomasz Zieliński zostanie skreślony ze składu reprezentacji Polski na Igrzyska XXXI Olimpiady.
W razie otrzymania nowych dokumentów lub informacji w przedmiotowej sprawie, przekażemy mediom kolejny komunikat"

Co ciekawe, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów wcześniej poinformował we własnym oświadczeniu, że próbka B dała wynik pozytywny.

"Polski Związek Podnoszenia Ciężarów oświadcza, że w czasie badań antydopingowych jakie przeprowadzone zostały w czasie pobytu Reprezentacji na Igrzyskach w Rio de Janerio wykryto u zawodnika Tomasza Zielińskiego podwyższony poziom substancji zakazanej -nandrolonu. Natychmiast została również zbadane próbka B, która potwierdziła wynik pozytywny. Tym samym działając na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPC i Polskich Przepisów Antydopingowych zawodnik został zawieszony w prawach zawodnika do czasu zakończenia postępowania i usunięty z Reprezentacji Narodowej na Igrzysk w Rio 2016. Jeżeli zarzuty się potwierdzą wówczas wyciągnięte zostaną wobec zawodnika surowe konsekwencje zgodnie w obowiązującymi przepisami.
Jest to dla całego środowiska ciężarowego w Polsce wielki szok i cios jednocześnie, chcę wszystkich Polaków szczerze przeprosić że muszą się podczas Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Rio wstydzić przed całym światem z powodu afery wywołanej przez przedstawiciela Podnoszenia Ciężarów - skomentowała Szymon Kołecki – Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów
PZPC do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego nie będzie komentować powyższej sytuacji."

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Materiał oryginalny: Zieliński na dopingu. Komunikat PKOl - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
majkel

Mój Tomek?? na pewno nie!! przecież on tak się boi zastrzyków..

m
majkel

Mój Tomek?? na pewno nie!! przecież on tak się boi zastrzyków..

Dodaj ogłoszenie