Zieleń do prokuratury

  Zieleń do prokuratury

  Tomasz Turczyn

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Miejski Zarząd Dróg i Zieleni w Sławnie przestał istnieć. Likwidator zakończył właśnie swoją pracę. Według Krzysztofa Frankensteina, burmistrza Sławna, w MZDiZ były nieprawidłowości.
  - W księgowości zastano duży bałagan - mówi Frankenstein. - Aby zamknąć księgi finansowe, trzeba było je na nowo poprowadzić. Ponadto nie istniała gospodarka magazynowa. Nie wiadomo, gdzie i jakie materiały oraz w jakich ilościach trafiały. Takich zawiłości jest dużo więcej. Co będzie dalej z tym wszystkim? Tego jeszcze nie wiem, bo aktualnie protokół likwidacyjny analizują nasi prawnicy. Pewne jest, że ten raport pokazał w całej rozciągłości ogrom bałaganu, jaki miał miejsce w spółce.

  - Nie wiem, co mówi burmistrz, bo nie rozmawiał ze mną - tak odpowiada nam Alicja Stark, były dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Sławnie. - On zawsze, nawet jak był radnym w poprzedniej kadencji samorządowej, to niepochlebnie wypowiadał się na temat zieleni.

  Cytujemy, co według słów burmistrza wykazała likwidacja.
  - Nie zgadzam się z tym, bo wielokrotnie firma przechodziła różne wewnętrzne i zewnętrzne kontrole. Nigdy nie było żadnych nieprawidłowości - mówi Stark. - Gospodarka magazynowa była prowadzona i odpowiadał za to określony pracownik.

  Z kolei od burmistrza usłyszeliśmy, że próbowano wyjaśnić zawiłości z byłą dyrektor w drodze korespondencji. - To nic nie dało, bo odpowiedzi były lakoniczne i pani Stark nie chciała się w nich ustosunkowywać do wynikłych problemów - dodaje Frankenstein. - Tym sposobem wszystko spełzło na niczym.

  Likwidację MZDiZ zatwierdziła Rada Miejska. Część pracowników fizycznych z zieleni przeszła pod skrzydła Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Budynek MZDiZ jest przeznaczony dla Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego.

  Jaki będzie finał bałaganu w zieleni? Burmistrz odpowiada, że nie jest wykluczone, że sprawa zostanie zgłoszona do sprawdzenia przez prokuraturę.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo