Zeszyt za makulaturę

  Zeszyt za makulaturę

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Masz dużo gazet i innych papierów, a brakuje ci zeszytu do matematyki, historii lub innych przedmiotów? Wsobotę, 14 lutego, łatwo możesz dokonać zamiany - dzięki kampanii Czyste Miasto Gdańsk.
  - Wymiana odbędzie się w Gdańsku Chełmie, przy ul. Cienistej 30, niedaleko Tesco, na parkingu - mówi Michał Turek, szef akcji Czyste Miasto Gdańsk. - Za każde pięć kilogramów papierowych odpadów będzie można dostać jeden 60-kartkowy zeszyt.

  Wszystko to, żeby rozpowszechnić zamiłowanie do ochrony środowiska.

  - Bo w walentynki można kochać również ekologię - mówi Michał Turek. - Pokażmy, że kochamy środowisko. Pamiętajmy: dzięki zastosowaniu w produkcji papieru zamiast drewna tony makulatury chronimy średnio 17 drzew. Bądźmy więc zakochani w ekologii!

  Przyjmowanie makulatury i wydawanie zeszytów rozpocznie się o godzinie 10. Zakończenie - o godzinie 13. W miejscu akcji zostanie ustawionych pięć niebieskich pojemników na papier.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zeszyt za makulaturę

  Bajabaja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

  a dlaczego tylko na Chełmie ? mieszkam na Przymorzu, a zbieram makulaturę od kilkunastu lat (zaczęłam w latach 80-tych, gdy za makulaturę można było kupić papier toaletowy) nie wyrzucam nawet...rozwiń całość

  a dlaczego tylko na Chełmie ? mieszkam na Przymorzu, a zbieram makulaturę od kilkunastu lat (zaczęłam w latach 80-tych, gdy za makulaturę można było kupić papier toaletowy) nie wyrzucam nawet biletu tramwajowego. Może byłoby warto zaszczepić ten zwyczaj wśród większej populacji.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo