Zeszyt od radnego

  Zeszyt od radnego

  Edyta Łosińska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prawie pięćdziesiąt paczek ze szkolną wyprawką trafiło do 120 potrzebujących dzieci z Kościerzyny. Dla wielu rodzin te prezenty oznaczają przede wszystkim ogromną pomoc.
  Tym bardziej że początek roku szkolnego kojarzy się głównie ze sporymi wydatkami. Pieniądze na ten cel przekazali Klub Rady Miasta PiS, radni powiatowi PiS oraz Zespół Charytatywny Solidarności z Kościerzyny, a także kilku dobroczyńców.

  - Akcję tę zorganizowaliśmy już po raz trzeci - mówi Kazimierz Maszk, radny miasta Kościerzyny. - Na liście osób, do których trafiły paczki, znalazły się przede wszystkim rodziny wielodzietne, w trudnej sytuacji materialnej, a w wielu przypadkach też i patologiczne. Dla nich taka pomoc to duże ułatwienie.
  W przygotowanych paczkach znalazły się m.in. zeszyty, piórniki, długopisy, kredki, pisaki, bloki techniczne i rysunkowe, ołówki - słowem to wszystko, z czym każdy uczeń powinien rozpoczynać rok szkolny.

  Prezenty przygotowane przez radnych rozdano w sali im. L. Szopińskiego w Koście-rzynie. Tam też zjawiło się kilka osób, które choć nie były na liście, także otrzymały upominki.
  - Nie byliśmy zaskoczeni tą sytuacją, ponieważ przed rokiem wszystko wyglądało podobnie - dodaje Maszk. - Na szczęście, przygotowaliśmy się na taką ewentualność i mogliśmy również obdarować osoby spoza listy.

  Coroczna akcja najbardziej cieszy rodziców.
  - To dla mnie duża pomoc - mówi pani Maria, jedna z obdarowanych osób. - Mam pięcioro dzieci i trudno jest mi wyposażyć je wszystkie w szkolne przybory.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo